Začínáme v 15.30 hodin před Novou Karolinou a odtud pokračujeme průvodem tanečníků všech žánrů městem – se zastávkami u zajímavých míst centra Ostravy. Na jednotlivých zastávkách se tanečně představí zástupci jednotlivých tanečních stylů – od ukázky z inscenace Národního divadla moravskoslezského Barocco & Carmina burana přes street dance, hip hop, disco až k tango argentino. Jedna zastávka bude také věnována Bílé holubici – občanskému sdružení na podporu umělecké a sociální integrace občanů se zdravotním postižením.
 
Součástí ostravského dne tance bude také putovní lekce klasiky – ukázka baletního tréninku, který se bude „posouvat“ městem spolu s průvodem. Přijďte se podívat, jak vypadá klasika na chodníku.
 
V 16.30 hodin se na Jiráskově náměstí (Kuřím rynku) těšte na „battle“ tanečních stylů – „souboj“ bez vítězů a poražených.
 
Akce vyvrcholí výukou a tancem společné taneční vazby (flashmob), který si letos speciálně pro Ostravu připravili Michaela Gatěková & Jakub Mazůch (Mistři Evropy v salse 2013) a Patrick Ulman (člen souboru baletu NDM).
 
Ale to stále není vše ….
 
Swingová venkovní tančírna se rozjíždí před Cooltourem v 17.48 hodin. Ve stejnou dobu v Cooltour baru a kavárně startují ukázky tanečních lekcí a po nich lekce současného tance.
 
Po celý den se v Cooltouru promítají taneční filmy.
 
Přidejte se k nám a roztančeme společně Ostravu!
 
Připomeňme si, jak se slavilo loni …