První titul tanečního večera, B/olero v choreografii Ohada Naharina, je hravý ženský taneční duet, při němž jsou využívány zvukové možnosti syntetizátoru v interpretaci světově známého  Isaoa Tomity.
 
Tančí Adi Salant (dlouholetá tanečnice Batsheva Dance Company)  a Nataša Novotná (tanečnice a choreografka).
 
Motto choreografa Ohada Naharina k B/oleru: Za umění vzdát se starých nápadů, pro ty nové, lepší.
 Foto Gadi Dagon    
     
 
Falling Angels je choreografií pro osm žen, které od začátku do konce skladby neopustí jeviště,“ říká o svém titulu Jiří Kylián. „Byla koncipována jako poněkud odlehčená pocta tanečnicím. Vypráví o umění interpretace, o eleganci, úzkosti, zranitelnosti, komplexech méněcennosti a humoru. Je symbolem sporu mezi sounáležitostí a nezávislostí, dilematem, které doprovází každého z nás od kolébky do hrobu.
 
Všichni tanečníci jsou padající andělé. Celý život se pokoušejí bojovat se zemskou tíží: stojí na špičkách, skáčou do vzduchu a vyhazují se do výše. K tomu se ještě potýkají s gravitací vlastních nedostatků, jak fyzických, tak psychických, a to vše pro to, aby dokázali, že naše tělo není jenom k tomu, aby se do něj z jedné strany něco strkalo a aby to lezlo z druhé strany ven.... Naše tělo je schránka energie, duchovnosti a božskosti.“
 Foto C Rolex - Marc Vanappelghem    
     
 
SUB choreografa Itzika Galiliho 
SUB je tón, který je "někde tam dole". V tomto případě, přivádím mužský tanec na extrémní hranici fyzikálních možností. SUB je choreografií pro 7 mužů, jejíž působivost dokonale ladí s rostoucí silou vůle a rytmickou komplexností skladby Weather  One od Michaela Gordona. Tématem je vše nepopsatelné, co „máme na jazyku“, a přesto to nelze vyjádřit slovy. Pocit na vlastní kůži, ve svalech a šlachách, v míze: co vlastně cítíme? Nenalézáme slova; ten pocit je téměř neuchopitelný, a přesto existuje, nelze jej popřít.
 
Jste v realitě beze slov a snažíte se získat odstup, abyste lépe viděli. Jakoby v mlze se objevují stále nové obrazy, zdá se, že je možné je popsat, ale pouze novým, dosud neexistujícím slovem. A pak vše mizí.“
 Foto Gadi Dagon    

 

 


Za finanční podpory a pod osobní záštitou velvyslance Státu Izrael v České republice J.E. Garyho Korena.

 Tato akce se koná pod záštitou velvyslance Nizozemského království J.E. Eduarda W.V.M. Hoekse za finanční podpory Velvyslanectví Nizozemského království.