All That Jazz, Rock, Blues - Repríza 13.2.2018

Repríza 13.2.2018, 18:30 - Divadlo Jiřího Myrona

Extáze tance

Objednat vstupenky

Vybrané datum představení

13.2.2018, 18:30
Divadlo Jiřího Myrona

Další termíny představení

13.2.2018, 18:30
Divadlo Jiřího Myrona
16.2.2018, 18:30
Divadlo Jiřího Myrona
1.3.2018, 18:30
Divadlo Jiřího Myrona

top    
Taneční inscenace All That Jazz, Rock, Blues je působivou fúzí hudebních stylů, v níž se uplatňují různorodé taneční techniky často spojené s akrobatickými prvky. Jednotlivé části inscenace nás zavedou do různých dob a míst, mnohdy exotických, a nikde nechybí dráždivost mimořádného smyslového zážitku příznačná pro živý moderní tanec.
 
Choreografie Itzika Galiliho O Balcão de Amor připomene nástup kubánského mamba a hudbu Péreze Prada, který je dodnes označován za krále tohoto žánru.
„Některé věci, s nimiž se jako dospělí setkáváme, nás zdánlivě triviálními drobnostmi navracejí do mládí a jeho nadějí,“ napsal Galili po své návštěvě Kuby, kde se setkával s Pradovou hudbou a odkud čerpal inspiraci k vytvoření díla plného jiskřivé komediálnosti, vtipu, přirozené sexuality i půvabných absurdit.
 
V choreografii Johana Ingera Rain Dogs zazní charakteristický hlas Toma Waitse, jehož šansony a blues mají někdy až industriální zvuk. 
     
Ležérnost jazzu a drsný, melancholický hlas legendárního zpěváka vytváří na pozadí děje široký a emocemi nabitý hudební prostor.
„Písně Toma Waitse vypravují hmatatelné příběhy. Konkrétní situace jsem tedy mohl vytvořit i na základě příběhů z těchto písní, víc mě ale přitahovala myšlenka udělat obsah trochu abstraktnější a tím – myslím si – se tématu písně v jeho podstatě ještě více přiblížit,“ prozradil o způsobu, jak pracuje s Waitsovou hudbou, choreograf Inger.
 
Inscenaci nechybí ani rockový zvuk a dostane se i na tango argentinského hráče na bandoneon Ástora Piazzolly, jež se stalo inspirací pro choreografii Après rasage Reginy Hofmanové.
Přítomnost tohoto zdánlivě odtažitého žánru, jemuž Ástor Piazzolla  kdysi dokázal vtisknout novou živou podobu, když se tango už zdálo téměř vytlačeno swingem a rock’n’rollem, podporuje nejen téma samotné choreografie, ale i hudební dramaturgii celého večera postavenou na představě vnitřní spřízněnosti různorodých podob taneční hudby a vyjádřenou názvem inscenace. 
Argentinské tango je tanec opředený celou řadou mýtů a stereotypů, mezi které patří neutuchající vášeň, touha, rudá růže mezi zuby. Podobné stereotypy existují všude kolem nás a já se snažím podívat se na ně i na tango trochu jinou optikou. Choreografie Après rasage vypovídá nejen o stereotypech, ale také se zaměřuje především na muže, mužství a různé aspekty mužnosti, které nám někdy přijdou legrační, někdy nás znepokojují, někdy nám přinášejí pocit jistoty. Zeptejme se, proč to tak je? A především proč často nejsme schopni číst mezi řádky...", o své choreografii vypovídá Regina Hofmanová.
 
 
 
 
 
Choreografie Johana Ingera Rain Dogs je realizována pod osobní záštitou velvyslankyně Švédska v České republice paní Viktorie Li.
 
Choreografie Itzika Galiliho O Balcão de Amor  je realizována za finanční podpory a pod osobní záštitou velvyslance Státu Izrael v České republice  J.E. Daniela Martina Merona
 
Choreografie Reginy Hofmanové Après rasage je realizována za finanční podpory Nadace Život umělce.
 
 
 
Mediální partneři:
 
 

 

Představení

13.2.2018 18:30Divadlo Jiřího MyronaReprízazobrazit detailvstupenky
16.2.2018 18:30Divadlo Jiřího MyronaReprízazobrazit detailvstupenky
1.3.2018 18:30Divadlo Jiřího MyronaReprízazobrazit detailvstupenky

Audio-video ukázky