Národní divadlo moravskoslezské se už tuto sobotu vůbec poprvé představí na akci s názvem PechaKucha Night, která se koná v Ostravě již počtvrté. PechaKucha Nights jsou neformální a zábavná setkání kreativních lidí založená na prezentacích v PechaKucha [peča kuča]) formátu, který předepisuje 20 vteřin na jeden snímek a 20 snímků na jednu prezentaci, tedy 20 x 20, což je 6 minut a 40 vteřin pro každého vystupujícího. PechaKucha dává svou rigidní formou za jeden jediný večer prostor více osobnostem k tomu, aby představili své projekty, což vede k různorodosti a větší zajímavosti pro publikum. Striktní formu vyvažují vystupující poutavým a neotřelým obsahem. PechaKucha Nigths mají neopakovatelnou atmosféru, kterou nelze popsat, je třeba ji zažít.

O netradiční formu prezentace se v sobotu 11. června pokusí také autor výpravy světoznámého muzikálu Terrence McNallyho a Davida Yazbeka DONAHA! (Hole dupy) David Bazika, který říká: „Vzali jsme si foťák a fotili, i náhodně, ostravská prostředí. Vznikly tak krátké fotofilmy ze zdánlivě banálních situací. Vhledy, okna do duše a života města. A přes velké tovární okno se na obyčejně neobyčejný život díváme i na jevišti. Koneckonců postavy našeho příběhu žijí rovněž svými konkrétními problémy, sny, bolestmi, pochybnostmi… A také tím závěrečným ‚okamžikem slávy‘ a opravdovosti.“

Čtvrtý ročník PechaKucha Night se tentokrát koná v Domě umění na Jurečkově ulici v Ostravě a začátek je symbolicky ve 20.20 hodin.

Více o PechaKucha Night Ostrava na http://www.pkno.cz/