Parta nezaměstnaných hutníků bezcílně bloumá průmyslovým městem. Je krize, propouští se a nová práce není na obzoru. V zoufalé situaci se rozhodnou k činu: aby si obstarali peníze na živobytí, založí pánskou striptýzovou skupinu a začnou zkoušet. Uspějí, nebo ne?

Po úspěšném filmu přišlo stejně úspěšné převedení do komediální muzikálové podoby, hra je hitem na Broadwayi a vlastně po celém „muzikálovém“ světě. U nás ji mimo jiné hrají v Praze v Divadle na Vinohradech, v Uherském Hradišti, Liberci a dalších. Když nám překladatel Pavel Dominik text nabízel, vyřkl osudové věty:
I když žiju v Praze, jsem původem z Ostravy a při překládání jsem na své rodiště pořád myslel. Ta hra sem přece patří, tady jsou ty fabriky, hutě, železárny, tady je to prostředí, v němž se děj odehrává.“ „Dobře,“ řekli jsme si, „když sem ta hra patří, přeneseme ji do Ostravy se vším všudy, i s jazykem postav,“ a oslovili jsme přes internet tajemného bloggera Ostravaka Ostravskeho. K naší velké radosti odpověděl: „Tuž to je asyk vyzva, ja to zkusim.“ Zkusil to a uspěl.

Prostřednictvím agentury, která hru zastupuje, se nám navíc podařilo získat povolení na živou kapelu, která bude s herci na jevišti. Všude jinde se tato muzikálová komedie povinně uvádí s nahraným hudebním doprovodem.

A kteří z herců byli tak odvážní, že se na jevišti ve finální scéně objeví skutečně zcela nazí? Igor Orozovič, Jiří Sedláček, František Strnad, Vladimír Polák, Robert Urban a hostující Ota Maňák. V dalších rolích uvidíte Veroniku Forejtovou, Ladu Bělaškovou, Annu Cónovou, Alexandru Gasnárkovou, Kateřinu Vainarovou, Tomáše Jirmana, Vladimíra Čapku, Davida Viktoru a mnoho dalších. Úsilí režiséra Pavla Šimáka a všech zúčastněných v těchto dnech graduje. Tuž držte palce, no ni?