O inscenaci:

Nevíme, jak se Venediktu Jerofejevovi podařilo překročit padesátku a netušíme, jak se mu podařilo vytvořit poměrně obsáhlé dílo (kromě „Petušek“ další romány, poémy, divadelní hry, básně a eseje). Pokud by totiž normální člověk vypil jen polovinu toho, co jeho autobiografický hrdina „poémy“ Moskva-Petušky, umřel by ve třiceti a nenapsal nic – ani tuhle poému... Ale Venedikt tak úplně normálním smrtelníkem nebyl: i jeho nejbližší ho označovali za profesionálního alkoholika. Přesto dokázal psát jiskřivě, napohled lehce, zasvěceně, s bravurou a vtipem. Příběh samotný je zcela prostý: Venedikt Jerofejev se probudí brzy ráno po propité noci na schodech neznámého moskevského činžáku a v kocovině vesmírných parametrů se rozhodne, že navštíví svou lásku v Petuškách, městečku, vzdáleném pár hodin osobním vlakem. Vyčká do otevření obchodů, nakoupí rozličné předměty, nutné k přežití (nebo nepřežití?) oné cesty, a vyrazí na nádraží. Dojede? Nedojede?

„Bible ruských alkoholiků“, tak bývá tato poéma často a právem nazývána. A protože alkoholici celého světa jsou bratři, neboť je pojí pouto nejsilnější, dovolili jsme si opatřit hře podtitul „Bible všech alkoholiků“.
 

Představení MOSKVA → PETUŠKYV hrajeme v Těšínském divadle 11. 11. ve 22.00 hodin, ostravští diváci se můžou přijít podívat na cestování Venedikta Jerofejova 1. 12.  a 3. 12. 2011 do Divadelní klubu.