Letos se festivalu zúčastní se svými nejúspěšnějšími inscenacemi. skoro všechna ostravská divadla; Národní divadlo moravskoslezské, Komorní scéna Aréna, Divadlo Petra Bezruče a Divadlo loutek Ostrava.

 

Pražští i mimopražští diváci se mohou z repertoáru NDM těšit na dětskou operku plnou říkadel Zob, zob, zoban!!!, další úspěšnou inscenací, kterou veze Ostrava do Prahy, je opera Hamlet, nejslavnější tragédie všech dob; za roli Hamleta obdržel Thomas Weinhappel Cenu Thálie 2016 za mimořádný jevištní výkon a Jana Sibera získala za roli Ophélie užší nominaci na stejné ocenění.

 

I soubor operety/muzikálu NDM představí pražským divákům to nejlepší ze svého repertoáru. Inscenace Edith a Marlene, o setkání Edith Piaf a Marlene Dietrich, je strhující hudební drama 20. století,  Hana Fialová získala za svůj mimořádný výkon v roli Edith Piaf Cenu Thálie 2014.

 

Festival se blíží a vstupenky jsou již v prodeji, více na webu Ostrava v Praze vpraze.ostrava.cz/

 

 

Hostování souboru opery NDM s inscenací HAMLET je realizováno s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

   

 

Inscenace Zob, zob, zoban!!! je realizována v rámci oslav 750. výročí první písemné zmínky o městě Ostrava za finanční podpory statutárního města Ostravy.