Po loňském historicky prvním předávání ocenění v Brně letos Ceny magazínu Musical – opereta zamířily na plzeňskou scénu. Předávání Cen moderovala herečka Kateřina Falcová, která na scénu postupně pozvala šéfredaktora magazínu Vítězslava Sladkého, zástupce vydavatele Tomáše Čedíka, šéfa souboru muzikálu DJKT Plzeň Lumíra Olšovského, dramaturga Pavla Bára a následně všechny oceňované.

 

V divácké anketě redakce obdržela celkem 4.330 hlasů, z toho 1.542 v kategorii nejoblíbenější herec, 1.444 v kategorii nejoblíbenější herečka a 1.344 v kategorii nejoblíbenější muzikálová nebo operetní inscenace. Diváci zmínili 145 jmen herců a 176 hereček. 
 

 
O mimořádnosti této inscenace svědčí také dvě nominace na Ceny Thálie 2016 a nebývalý divácký zájem – před divadelními prázdninami, aby se dostalo na všechny fanoušky této nejslavnější rockové opery 20. století, jsou pro diváky připraveny ještě čtyři reprízy! 
 
 
V kategorii nejoblíbenější muzikálová herečka zvítězila Monika Absolonová, která například v Ostravě úspěšně nastudovala Fanny Briceovou v muzikálu Funny girl. Třetí místo obsadila sólistka souboru opereta/muzikál Hana Fialová (Edith a Marlene, Jesus Christ Superstar, Evita), hned za ní se umístila hostující Katarína Hasprová (Sunset Boulevard, Rebecca). Obě „ostravské“ hvězdy se tak umístily například před Lucií Bílou. Krásné sedmé místo náleželo sólistce souboru Martině Šnytové (Jesus Christ Superstar, Rebecca, Kiss Me, Kate).
 
 
V mužské kategorii se v desítce nejlepších zpěváků umístili hostující umělci – na druhém místě Lukáš Vlček (Jesus Christ Superstar, Rebecca), na pátém místě Tomáš Savka (Evita, Jesus Christ Superstar, Rebecca), na sedmém místě Jiří Mach (Kiss Me, Kate) a na devátém místě sólista souboru opereta/muzikál Roman Harok (Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Evita, Rebecca).
 
 
 
Více informací:

http://www.musical-opereta.cz/scene-noveho-divadla-plzni-predali-ceny-magazinu-musical-opereta/