Ateliér pro děti a mládež společně s NDM se letos již potřetí zapojí do celostátní literární akce Noc s Andersenem 2017. V pátek 31. 3. je pro dvacet dětí ve věku 6 - 10 let připravena v Divadle Antonína Dvořáka pohádková noc - noční dobrodružství v podobě her a soutěží rámované příběhem Ošklivého káčátka.
 
Děti budou mít možnost navštívit prostory zákulisí divadla, do kterých se běžný divák dostane pouze zřídka: zkušebnu, baletní sál, jeviště,... Vyzkouší si také, jaké to je nocovat ve foyer divadla.
 
Program připravují divadelní lektorky NDM ve spolupráci s herci NDM.
 
Chcete, aby vaše dítě zažilo noc plnou neočekávaných překvapení a zároveň se podívalo do zákulisí divadla?
 
KAPACITA NOCI S ANDERSENEM JE JIŽ NAPLNĚNA. (Přihlášku však můžete zaslat, budeme si Vás evidovat jako náhradníka.) - formulář přihlášky
 
Přihlášky bude možno zasílat od 28. 2. 2017 na email: katerina.voznakova@ndm.cz
 
Sledujte naše webové stránky a facebook.
Za podporu akce děkujeme Domu knihy KNIHCENTRUM. 

 

Noc s Andersenem v NDM 2017 probíhá ve spolupráci s Klubem dětských knihoven SKIP ČR.  

 

Minulé ročníky:
 
2015
Nejkrásnější hádanka
V roce 2015 bylo hlavní téma sté výročí narození Jana Drdy. Naše Noc s Andersenem se tedy zaměřila na pohádku Nejkrásnější hádanka. Inspirovali jsme se jako knižní tak filmovou podobou. Celá noc se odehrála v Divadle Antonína Dvořáka.  Role chytrého Matěje se ujal Aleš Bilík, role princezny Rozmarýnky Lucie Končoková, dvorní dámy, kuchtičky si zahrály zaměstnankyně marketingu, PR a propagace NDM. V roli krále se představil produkční operety/muzikál David Velčovský.
 
2016
Malá mořská víla
V roce 2016 se Noc s Andersenem konala 1. dubna a tématem se stalo 180. výročí napsání pohádky Malá mořská víla samotným Andersenem. Princem se letošním rokem stal Ivan Dejmal, princezna byla opět Lucie Končoková, čarodějnice David Janošek, hlavní roli malé mořské víly dostala Izabela Firlová. Oproti loňsku se Noc s Andersenem konala v Divadle Jiřího Myrona. 
 

Audio-video ukázky