MAURO BIGONZETTI NAVŠTÍVIL SOUBOR BALETU
BALET / 1.6.2019
Balet ROSSINIHO KARTY současného italského choreografa Maura Bigonzettiho se dočká svého uvedení v listopadu 2019 také v NDM. Podívejte se na fotoreportáž z návštěvy tohoto světově uznávaného choreografa.
 
Mauro Bigonzetti, jeden z nejslavnějších italských soudobých choreografů, jehož choreografie mají na repertoáru velké světové soubory (mimo jiné v Berlíně, Římě, Londýně, Miláně, Moskvě, Stuttgartu nebo New Yorku), navštívil 24. května soubor baletu Národního divadla moravskoslezského. V listopadu 2019 se můžete totiž těšit na jeho choreografii ROSSINIHO KARTY.
 

V době svého působení v souboru Compagnia Aterballetto v severoitalském městě Reggio Emilia vyvinul Bigonzetti svůj vlastní osobitý styl, který se stal symbolem typicky italského pojetí tance, divadla a v neposlední řadě i humoru. Po odchodu ze souboru Aterballetto působí jako choreograf v renomovaných souborech od Japonska přes Rusko, Evropu, Jižní Ameriku a USA. V únoru 2016 byl jmenován ředitelem Baletu Teatro alla Scala. Nyní se plně věnuje kariéře svobodného umělce – choreografa.
 
    Foto Lucie Maceczková