Jaké inscenace přinese šéf činohry na ostravské jeviště, prozradit zatím nechce. Jisté ale je, že chce zaplnit hlediště i jeviště velkými příběhy. "Důraz bude kladen ale také na to, aby připravovaná věc byla souborově výhodná. Aby nefungovala pouze navenek, ale i dostředivě do souboru. To znamená neuvádět příliš často tituly pro padesát figur, kdy několik herců pak jen jednou přejde přes jeviště.

 

Vojtěch Štěpánek chce nabízet herecké příležitosti všem členům souboru, jehož složení se mu velice zamlouvá. "Nepochybuji o kvalitách jednotlivých členů. Soubor je sestaven z výborných herců. Nejeden z nich by v dalších ostravských divadlech zajisté fungoval coby vůdčí herecká osobnost. Samozřejmě teď se zrovna zabývám otázkou, zdali máme nějaké skuliny ve složení souboru vzhledem k tomu, co zamýšlíme dělat. A jsem přesvědčen, že máme v souboru, zejména co se komediální roviny týče, skrytý a doposud neobjevený potenciál."

 

První inscenací, kterou bude Vojtěch Štěpánek režírovat v NDM, je hra Řeči léčí. Ta bude mít premiéru 20. 4. 2018 v Divadle loutek Ostrava.

  

Přejeme novému šéfovi činohry hodně úspěchů a těšíme se na premiéru!

 

Celý rozhovor s Vojtěchem Štěpánkem si můžete přečíst zde.