PEER GYNT JE PRO IVANA DEJMALA ŽIVOTNÍ ROLE
ČINOHRA / 12.10.2018

Peer Gynt nejznámějšího norského dramatika Henrika Ibsena je samolibý, ulhaný, egoistický floutek. Utíká před problémy a starostmi do vybájeného světa, ale kam až může utéct, aby si uvědomil, že už mu nic nezbylo?

„Nejtěžší úkol ve všech inscenacích Peera Gynta má vždy představitel titulní postavy. Zde je to Ivan Dejmal. Ať už divák přicházející na představení postavu Peera Gynta zná, či nikoliv, v režijně-hereckém pojetí režiséra Kheka a Ivana Dejmala je ostravský Peer Gynt pro mnohé diváky hovorově řečeno sympaťák,“ píše v recenzi deníku ostravan.cz Ladislav Vrchovský. „Postava Peera Gynta je v Dejmalově podání tím lehkovážným mluvkou, kterým má být. Ale je zde něco, co v každém okamžiku chování Peera Gynta jeho alibismus, floutkovství, lehkovážnost a další negativní vlastnosti mírně proměňuje v úsměvnou hravost, a ta je z vlastní podstaty vlastností sympatickou.“
 
 
Jak si poradil Ivan Dejmal, držitel Ceny Thálie pro nejlepší herce do 33 let, s komplikovanou postavou Peera Gynta, uvidíte třeba 13. nebo 29. 10. v Divadle Jiřího Myrona.
 
Dne 13. 10. pořádá Ateliér při NDM akci Než se zvedne opona, která začíná v 17 hodin. Dozvíte se na ní více informací o klasickém i současném dramatu a po představení Vás čeká beseda s Ivanem Dejmalem a Lucií Končokovou. Hlásit se ještě stále můžete na atelier@vasedivadlo.cz.