NAŠE TŘÍDA – DRAMA INSPIROVÁNO SKUTEČNÝMI UDÁLOSTMI
ČINOHRA / 9.11.2018

Dne 8. listopadu proběhla v Divadla Antonína Dvořáka premiéra inscenace Naše třída jednoho z nejvýznamnějších současných polských autorů Tadeusze Słobodzianka. 

„Ano, všichni jsme přeci sousedé anebo jenom dobří rodáci, a tak z příběhu zároveň polévá horko i mráz. Podobných „historek“ máme v zásobě bezpočet, i samotní Poláci disponují zdaleka nejen touto tragickou událostí, ale i dalšími pogromy v jiných místech. Zhlédnutí jednoho jejich vzorku v hutné, formálně strohé, ale o to účinnější podobě, se dokáže opravdu silně zvrtat do lidské mysli.
Návštěva Naší třídy se nepochybně rovná jednomu z nejsilnějších divadelních zážitků roku. Už jenom díky tomu, že můžete vidět kolektivní drama v podání ostravských herců, kteří nejen pouze hrají, ale noří se skoro až na dno svých postav,“ hodnotí v recenzi deníku ostravan.cz Martin Jiroušek.
 
Repríza inscenace, která ukazuje, čeho všeho jsou lidé schopni, proběhne v sobotu 10. listopadu od 18.30 hod. v Divadle Antonína Dvořáka.