DERNIÉRA PANÍ BOVARYOVÉ
ČINOHRA / 10.12.2018

Inscenace Paní Bovaryová je adaptací francouzského románu Gustava Flauberta o sladké dívce a ztrátě iluzí. Mladá Emma touží žít a snít, místo se ale čím dál víc utápí v propastné ordinérnosti a všudypřítomné nudě francouzského maloměsta.

Příběh Emmy Bovaryové je ságou o prokletých ženách, které v životě neměly štěstí z různých důvodů. Jedna z postav, která ve Flaubertově knize svůj prostor dostává hlavně mezi řádky a bez možnosti vstoupit do textu plným rozsahem, dostává u Gábora svůj hlas a své místo na Slunci. Malá Berta, dcera Emmy Bovaryové celý příběh otevírá a uzavírá, aby šikovně ohraničila nebezpečný prostor rozplizlosti literární předlohy,“ píše v recenzi deníku ostravan.cz Evelína Vaněk Síčová.
 
„Emma Bovaryová má v inscenaci jasnou charakteristiku. I přesto, že není nijak přikrášlena a vše odpovídá knižnímu zrcadlu, vidíte před sebou proměnu dívenky ve zlomenou ženu. Křehká duše ženy se však dobou nemění, jen pracuje s jinými prostředky. To, co Flaubert začal, tvůrci divadelního představení dotáhli k dokonalosti,“ pokračuje Síčová.
 
Nenechte si ujít derniéru inscenace, kterou uvedeme v pátek 14. prosince od 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.