ROK NA VSI BRATŘÍ MRŠTÍKŮ
ČINOHRA / 14.2.2019

Rok na vsi hrajeme v Divadle Jiřího Myrona zítra, tj. 15. února, dále pak 19. a 25. února. Přijďte se podívat na držitele Ceny Thálie 2017 pro mladé umělce do 33 let, Ivana Dejmala, který se zhostil role Antoše.

„Varuji z celé duše před podvodem a klamem, před krádeží a lží, říká nová inscenace NDM Rok na vsi. Slova v titulku této recenze patří postavě faráře a jsou vyřčena v závěru druhého obrazu inscenace Rok na vsi v režii Vojtěcha Štěpánka na scéně Divadla Jiřího Myrona. A jsou to právě tato slova z hry bratří Mrštíků, která dokonale vystihují záměr i názor inscenace,“ začíná recenzi deníku ostravan.cz Ladislav Vrchovský.
 
„Režisér spolu s dramaturgem Adamem Goldem svým způsobem rezignují na prostředí venkovské přírody a na lidové zvyky spojené s různým ročním obdobím (...) Soustřeďují se na existenciální rozměr lidského bytí. I když je inscenace členěna podobně jako její literární předloha do celků označených ročním obdobím, hlavní je zde člověk (převážně chybující) a jeho úloha ve společnosti. Důrazem na tragiku lidských osudů se inscenace stává velmi působivou a díky dobře vystavěným jednotlivým osobním příběhům je velmi poutavá,“ pokračuje Vrchovský.