ZVEME VÁS NA PŘEDSTAVENÍ DO DIVADLA „12“
ČINOHRA / 27.3.2019

Navštívili jste už naše nové komorní Divadlo „12“? Pokud ne, nenechejte si ujít například dvě činoherní inscenace Král umírá a Teď mě zabij.

V sobotu 30. března uvidíte v Divadle „12“ letošní novinku Král umírá s Františkem Večeřou v hlavní roli, která mu podle recenze webu ostravan.cz padne jako ulitá. „Hodinu a půl trvající strhující výkon od naprostého minimalismu až po ty nejdramatičtější pózy. Když král, tak především tento muž, často spíše představitel vedlejších rolí, který tady exceluje hned v několika rovinách, symbolizovaných zejména kostýmy anebo proměnlivostí gest od dravé dynamiky přes hravé a téměř kaskadérské mátožení až k fyzické nemohoucnosti a dětinskosti.“
 
Nedělní večer (31. března) bude patřit „ostré“ tragikomedii Teď mě zabij, která je určena pro diváky od 15 let. Ústředním tématem hry je vztah otce a syna. Otec se vzdá své kariéry, aby mohl pečovat o své postižené dítě, jenomže péči najednou potřebuje i on sám. Těšte se na skvělé výkony nejen Davida Viktory (otce) a Roberta Finty (syna), ale i Lucie Končokové, Renáty Klemensové a Víta Rolečka.
Na toto představení navíc můžete využít Hamletovskou slevu - 60 %. Jedná se o zlevněnou vstupenku na poslední chvíli. Platí na vybraná představení takto označená. Uvádíme v programu. Lze uplatnit v předprodeji vstupenek NDM a ve večerních pokladnách Divadla Antonína Dvořáka a Divadla Jiřího Myrona.
 
    Foto: Radovan Šťastný