ČEHO VŠEHO JSOU LIDÉ SCHOPNI?
ČINOHRA / 31.3.2019

Inscenace Naše třída jako podobenství o tom, čeho všeho jsou lidé schopni. Kontroverzní drama, které čerpá ze skutečné události známé jako „masakr v Jedwabném“, můžete vidět již v Divadle Antonína Dvořáka už jen dvakrát (10.4. a derniéru 30.4.).

Na osudech deseti spolužáků (Poláků a Židů) z jedné třídy od 30. let 20. století po přelom jednadvacátého století podává obraz toho, jak jsou si i navzájem blízcí lidé schopni ublížit. „Hra zachycuje podstatu (ne)lidskosti zakořeněné v nás všech,“ říká dramaturgyně činohry Sylvie Vůjtková a pokračuje. „Słobodziankova hra je nejen o tomto historickém činu, ale především o tom, jak se k sobě jako lidé dokážeme chovat. Čeho jsme byli a stále jsme schopni, pokud jde o přežití. To platí jak pro spolužáky z Naší třídy, tak pro jakoukoli jinou společnost, nás Čechy nevyjímaje.“
 
„Návštěva Naší třídy se nepochybně rovná jednomu z nejsilnějších divadelních zážitků roku. Už jenom díky tomu, že můžete vidět kolektivní drama v podání ostravských herců, kteří nejen pouze hrají, ale noří se skoro až na dno svých postav,“ píše v recenzi deníku ostravan.cz Martin Jiroušek.
 
Srdečně Vás zveme na poslední dvě představení, které se uskuteční 10. a 30. dubna 2019.