PRATCHETTOVA MAŠKARÁDA UŽ POUZE DVAKRÁT!
ČINOHRA / 14.5.2019
Na prknech Divadla Antonína Dvořáka se naposledy v sezóně představí britská humoristická fantasy v operním duchu MAŠKARÁDA čili Fantom Opery. Kombinace fantaskních prvků, břitkého humoru a popkulturních odkazů Pratchettovy Úžasné Zeměplochy nabízí zaručenou zábavu pro celou rodinu!
Britský spisovatel Terry Pratchett se proslavil zejména fantasy sérií Úžasná Zeměplocha, u nás ve výtečném překladu Jana Kantůrka.
 
Řada knih, s obrovskou dávkou fantazie a nesmírně inteligentním humorem, obsahuje různé popkulturní odkazy, některé z nich jsou jejich přímou parafrází. Tak jako v Soudných sestrách můžete rozpoznat Macbetha, pracuje Maškaráda vědomě se světoznámým Fantomem Opery. Muzikál Andrewa Lloyda Webbera, potažmo původní francouzský román Gastona Lerouxe, je však jen základní inspirací, protože v ankh-morporské Opeře se toho děje mnohem víc!
 
 
Čarodějky z Lancre se vydávají do Ankh-Morporku zjistit, jak se daří jejich krajance Anežce Nulíčkové, která se pod uměleckým pseudonymem Perdita X. vydala do světa velké opery. V Opeře však řádí tajemný Duch a podle všeho možná není jenom jeden...
 
NENECHTE SI UJÍT POSLEDNÍ 2 UVEDENÍ V SEZÓNĚ: 17. KVĚTNA A 12. ČERVNA V 18.30 HODIN V DIVADLE ANTONÍNA DVOŘÁKA ► KOUPIT VSTUPENKY