ČINOHRA
VÝNOSNÉ MÍSTO
Alexandr Nikolajevič Ostrovskij
Repríza 18.3.2020, 18:30 hodin
Divadlo Antonína Dvořáka
arrow-left arrow-left
  • Detail
  • Realizační tým / Obsazení
  • Termíny představení
  • Fotografie
  • Články, video, audio
arrow-right arrow-right

VÝNOSNÉ MÍSTO - Repríza 18.3.2020

Alexandr Nikolajevič Ostrovskij

Repríza 18.3.2020, 18:30 - Divadlo Antonína Dvořáka

Bez peněz za úředníkem nelez
logoInformace

Alexandr Nikolajevič Ostrovskij (1823–1886)
„Úplatky, úplatky! Sami si to slovo vymysleli, aby tím uráželi dobrý lidi. Ne úplatky, ale uznalost je to pravé slovo. A odmítnout uznalost, vděčnost, to je hřích, to je urážka.“
 
Ostrovského satirická komedie Výnosné místo patří k jedné z mála jeho her, které v NDM za jeho stoletou historii doposud nebyly uvedeny. Ani v této komedii však nechybí nic z autorovy kousavosti, která se strefovala přímo do černého jak v roce 1856, tak i dnes, o čemž vás přesvědčí i zcela čerstvý překlad, jenž pro naši inscenaci vznikne. Mladý idealista Žadov věří, že si lze vydobýt své místo na slunci zcela poctivě, to se však příliš neshoduje s korupční praxí panující všude v jeho okolí. A tak jeho milá Pavlínka pláče, proč žijí v hmotné nouzi, když její sestra Julinka může mít doma všechno, na co si jen pomyslí. Zvítězí přesvědčení ducha nad pohodlím těla?
Hra obsahuje vulgarismy.
 
Délka představení:
3 hodiny (včetně jedné přestávky)
 
Mediální partner:
 
logoObjednat vstupenky
Další termíny představení
20.9.2019
18:30
Divadlo Antonína Dvořáka
18.10.2019
18:30
Divadlo Antonína Dvořáka
logoRealizační tým
Překlad
Režie
Dramaturgie
Scéna
Pohybová spolupráce
Inspicient
Text sleduje
logoObsazení ze dne: 18.3.2020
Aristarch Vladimirovič Višněvský
Anna Pavlovna, jeho mladá žena
Vasilij Nikolajevič Žadov, jeho synovec
Akim Akimič Jusov, starý úředník podřízený Višněvskému
Onisim Pamfilič Bělogubov, mladý úředník podřízený Jusovovi
Felisata Gerasimovna Kukuškinová
Pavla, její dcera
Julinka, její dcera
První úředník
Druhý úředník
Anton, sluha u Višněvských
Datum Začátek Místo Typ Detail Vstupenky
15.5.2019 10:00Divadlo Antonína DvořákaVeřejná generální zkouškazobrazit detail
16.5.2019 18:30Divadlo Antonína DvořákaPremiérazobrazit detail
18.5.2019 18:30Divadlo Antonína Dvořáka1. reprízazobrazit detail
20.5.2019 18:30Divadlo Antonína DvořákaReprízazobrazit detail
24.5.2019 18:30Divadlo Antonína DvořákaReprízazobrazit detail
9.6.2019 15:00Divadlo Antonína DvořákaReprízazobrazit detail
14.6.2019 18:30Divadlo Antonína DvořákaReprízazobrazit detail
4.9.2019 10:00Divadlo Antonína DvořákaReprízazobrazit detail
13.9.2019 19:00Štátne divadlo KošiceReprízazobrazit detail
20.9.2019 18:30Divadlo Antonína DvořákaReprízazobrazit detailvstupenky
12.10.2019 18:30Divadlo Antonína DvořákaReprízazobrazit detail
18.10.2019 18:30Divadlo Antonína DvořákaReprízazobrazit detailvstupenky
22.10.2019 18:30Divadlo Antonína DvořákaReprízazobrazit detail
21.11.2019 18:30Divadlo Antonína DvořákaReprízazobrazit detail
28.11.2019 18:30Divadlo Antonína DvořákaReprízazobrazit detail
10.12.2019 18:30Divadlo Antonína DvořákaReprízazobrazit detail
28.12.2019 18:30Divadlo Antonína DvořákaReprízazobrazit detail
29.1.2020 18:30Divadlo Antonína DvořákaReprízazobrazit detail
8.2.2020 18:30Divadlo Antonína DvořákaReprízazobrazit detail
18.3.2020 18:30Divadlo Antonína DvořákaReprízazobrazit detail
4.4.2020 18:30Divadlo Antonína DvořákaReprízazobrazit detail
18.4.2020 18:30Divadlo Antonína DvořákaReprízazobrazit detail
logoFotografie z představení
Lada Bělašková (Anna Pavlovna, jeho mladá žena)
Foto: Radovan Šťastný
Marek Cisovský (Onisim Pamfilič Bělogubov, mladý úředník podřízený Jusovovi), Jakub Chromčák (Anton, sluha u Višněvských)
Foto: Radovan Šťastný
Marek Cisovský (Onisim Pamfilič Bělogubov, mladý úředník podřízený Jusovovi), František Večeřa (Akim Akimič Jusov, starý úředník podřízený Višněvskému)
Foto: Radovan Šťastný
Lada Bělašková (Anna Pavlovna, jeho mladá žena), Robert Finta (Vasilij Nikolajevič Žadov, jeho synovec)
Foto: Radovan Šťastný
Jan Fišar (Aristarch Vladimirovič Višněvský), Lada Bělašková (Anna Pavlovna, jeho mladá žena)
Foto: Radovan Šťastný
Robert Finta (Vasilij Nikolajevič Žadov, jeho synovec), Jan Fišar (Aristarch Vladimirovič Višněvský)
Foto: Radovan Šťastný
Izabela Firlová (Julinka, její dcera), Marie Logojdová (Felisata Gerasimovna Kukuškinová), Michala Gatialová (Pavla, její dcera)
Foto: Radovan Šťastný
Izabela Firlová (Julinka, její dcera), František Večeřa (Akim Akimič Jusov, starý úředník podřízený Višněvskému), Marie Logojdová (Felisata Gerasimovna Kukuškinová), Michala Gatialová (Pavla, její dcera)
Foto: Radovan Šťastný
František Večeřa (Akim Akimič Jusov, starý úředník podřízený Višněvskému), Marie Logojdová (Felisata Gerasimovna Kukuškinová)
Foto: Radovan Šťastný
Izabela Firlová (Julinka, její dcera), Marek Cisovský (Onisim Pamfilič Bělogubov, mladý úředník podřízený Jusovovi)
Foto: Radovan Šťastný
Michala Gatialová (Pavla, její dcera), Robert Finta (Vasilij Nikolajevič Žadov, jeho synovec)
Foto: Radovan Šťastný
Marek Cisovský (Onisim Pamfilič Bělogubov, mladý úředník podřízený Jusovovi)
Foto: Radovan Šťastný
Jan Lefner (První úředník), František Večeřa (Akim Akimič Jusov, starý úředník podřízený Višněvskému), Robert Finta (Vasilij Nikolajevič Žadov, jeho synovec), Marek Cisovský (Onisim Pamfilič Bělogubov, mladý úředník podřízený Jusovovi), Vít Hofmann (Druhý úředník)
Foto: Radovan Šťastný
František Večeřa (Akim Akimič Jusov, starý úředník podřízený Višněvskému), Marek Cisovský (Onisim Pamfilič Bělogubov, mladý úředník podřízený Jusovovi)
Foto: Radovan Šťastný
Vít Hofmann (Druhý úředník), František Večeřa (Akim Akimič Jusov, starý úředník podřízený Višněvskému), Robert Finta (Vasilij Nikolajevič Žadov, jeho synovec), Marek Cisovský (Onisim Pamfilič Bělogubov, mladý úředník podřízený Jusovovi)
Foto: Radovan Šťastný
Vít Hofmann (Druhý úředník), Marek Cisovský (Onisim Pamfilič Bělogubov, mladý úředník podřízený Jusovovi), František Večeřa (Akim Akimič Jusov, starý úředník podřízený Višněvskému), Robert Finta (Vasilij Nikolajevič Žadov, jeho synovec), Jan Lefner (První úředník)
Foto: Radovan Šťastný
logoFotografie ze zkoušek
Autor překladu Tomáš Vůjtek a režisér Ivan Krejčí

Foto: Radovan Šťastný
Lada Bělašková (Anna Pavlovna, jeho mladá žena), Michala Gatialová (Pavla, její dcera), Izabela Firlová (Julinka, její dcera), František Večeřa (Akim Akimič Jusov, starý úředník podřízený Višněvskému), Jan Lefner (První úředník), Vít Hofmann (Onisim Pamfilič Bělogubov, mladý úředník podřízený Jusovovi)
Foto: Radovan Šťastný
Marek Cisovský (Druhý úředník), Marie Logojdová (Felisata Gerasimovna Kukuškinová), Robert Finta (Vasilij Nikolajevič Žadov, jeho synovec), Jan Fišar (Aristarch Vladimirovič Višněvský)
Foto: Radovan Šťastný
Michala Gatialová (Pavla, její dcera), Izabela Firlová (Julinka, její dcera), František Večeřa (Akim Akimič Jusov, starý úředník podřízený Višněvskému)
Foto: Radovan Šťastný
Lada Bělašková (Anna Pavlovna, jeho mladá žena), Michala Gatialová (Pavla, její dcera), František Večeřa (Akim Akimič Jusov, starý úředník podřízený Višněvskému), Jan Lefner (První úředník)
Foto: Radovan Šťastný
Izabela Firlová (Julinka, její dcera), František Večeřa (Akim Akimič Jusov, starý úředník podřízený Višněvskému), Jan Lefner (První úředník), Vít Hofmann (Onisim Pamfilič Bělogubov, mladý úředník podřízený Jusovovi)
Foto: Radovan Šťastný
V čele šéf činohry Vojtěch Štěpánek, dramaturgyně Sylvie Vůjtková, autor překladu Tomáš Vůjtek a režisér Ivan Krejčí

Marek Cisovský (Druhý úředník), Marie Logojdová (Felisata Gerasimovna Kukuškinová), Jakub Chromčák (Anton, sluha u Višněvských), Jan Fišar (Aristarch Vladimirovič Višněvský), Michala Gatialová (Pavla, její dcera), Izabela Firlová (Julinka, její dcera), František Večeřa (Akim Akimič Jusov, starý úředník podřízený Višněvskému), Jan Lefner (První úředník), Vít Hofmann (Onisim Pamfilič Bělogubov, mladý úředník podřízený Jusovovi)
Foto: Radovan Šťastný
Návrh scény Michala Davida

Foto: Radovan Šťastný