Soubor opery přináší ohlédnutí za úspěšnými premiérami Otella a Ifigenie v Aulidě a také exkluzivní rozhovor s polským režisérem Michałem Znanieckim. Další operní premiérou, kterou Vám na stránkách časopisu představujeme, je nejbližší premiéra s názvem Lady Macbeth Mcenského újezdu v režii ředitele NDM, Jiřího Nekvasila.

 

Činohru čekají v následujícím roce velké změny, loučí se totiž s šéfem Peterem Gáborem a vítá Vojtěcha Štěpánka, který se stane novým uměleckým šéfem souboru. Činohra zároveň připravuje dvě lednové premiéry, milostný mnohoúhelník pro francouzsku s názvem Šťastni ve třech a fantastickou pouť za nalezením sama sebe od Henrika Ibsena – Peer Gynt.

 

Těšit se můžete i na rozhovor s Michalem Štípou, prvním sólistou Baletu Národního divadla v Praze a zároveň choreografem a režisérem nejnovější baletní premiéry Don Quijote

 

Opereta/muzikál má za sebou premiéru inscenace Romeo a Julie, poselství lásky a v nejnovějším čísle časopisu jsme pro Vás připravili rozhovor s hlavními představiteli Martinou Šnytovou a Patrícií Janečkovou (role Julie) a Radkem Melšou a Adamem Živnůstkou (role Romea).

 

Přejeme Vám příjemné čtení a co nejméně uspěchaný předvánoční čas s časopisem Národního divadla moravskoslezského.