OSTRAVA VEZE DO PRAHY SKVĚLÉ DIVADLO UŽ PODEVÁTÉ
4.10.2018

Město Ostrava jako zřizovatel čtyř divadel nabídne i letos to nejlepší z jejich repertoáru pražským divákům. Divadelní festival Ostrava v Praze obsadí tři pražská divadla od 1. do 8. listopadu.

Město Ostrava festival výrazně finančně podporuje – letos částkou dva milióny korun. Inscenace vybírala opět divadla sama a jde o nejúspěšnějěí kusy minulé sezóny. Divácký úspěch je jedním z hlavních kritérií, ale nikoli jediným.
 
Opera Gioacchina Rossiniho Lazebník sevillský!!! V režii Ondřeje Havelky a s libretem Jarka Nohavici přehlídku v Divadle Pod Palmovkou 1. listopadu zahájí. Poté se od 2. do 7. listopadu bude hrát v Divadle Komedie. Tam se představí jak naše Národní divadlo moravskoslezské, tak Komorní scéna Aréna, Divadlo Petra Bezruče a Divadlo loutek Ostrava. Přehlídku uzavře Spalovač mrtvol v podání herců Divadla Petra Bezruče v Divadle v Celetné 8. listopadu. „My nabídneme mj. unikátní večer složený ze tří soudobých oper uvedených v rámci několika ročníků Dnů nové opery Ostrava, všechna pod taktovkou Petra Kotíka. Je to jedinečná příležitost slyšet špičková díla soudobé operní literatury se světovými sólisty," zve na druhý listopadový večer do Divadla Komedie v Praze ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil. Kompletní program ZDE a na webu ostravavpraze.eu.