VYDALI JSME ČASOPIS NDM NA LISTOPAD A PROSINEC 2018
24.10.2018

Čekají nás poslední dva měsíce roku 2018 a v Divadle Jiřího Myrona pomalu končí první etapa rekonstrukce. „A tak se postupně do konce roku 2018 budou vylupovat budovy areálu divadla v nové kráse,“ říká ředitel NDM Jiří Nekvasil.

Pro veřejnost budeme postupně otevírat další nové prostory a vše dovršíme třetí adventní nedělí, dne 16. prosince 2018, kdy slavnostně otevřeme novou divadelní pasáž s novým prodejem vstupenek, a hlavně s novou Kavárnou Národní dům. Jak pokračuje Jiří Nekvasil: „Naším cílem je vytvořit z areálu Divadla Jiřího Myrona živé kulturní a společenské centrum Ostravy!“
 
Na stránkách časopisu se dočtete nejen o rekonstrukci Divadla Jiřího Myrona, ale samozřejmě i o tom, čím žijí naše soubory.
 
Soubor opery Vás zve na Prvorepublikové gala, které se uskuteční ve dvou koncertech 16. a 17. listopadu od 18.30 hod. v Divadle Antonína Dvořáka. Kromě toho si můžete přečíst rozhovor s představitelkou Míly Válkové z nejnovější inscenace Osud, Veronikou Holbovou. Tři otázky jsme položili i režisérovi Romanovi Polákovi, který režíruje Triptych Giacoma Pucciniho, jež uvedeme v premiéře 13. a 15. prosince 2018.
 
Činoherní soubor vyzpovídal novou posilu pánské šatny Petra Panzenberga a těší se na Vás na první letošní premiéře inscenace Rok na vsi, která proběhne už tento čtvrtek 25. 10. v Divadle Jiřího Myrona. Další premiérou roku 2018 je pro činohru drama Naše třída polského dramatika Tadeusze Słobodzianka.
 
„V posledních pěti letech prošel náš baletní soubor pod vedením šéfky Lenky Dřímalové velkou proměnou a začíná se pomalu, avšak úspěšně prosazovat i v zahraničí. Důkazem toho jsou i ohlasy našich dvou zahraničních vystoupení koncem srpna v Itálii a hlavně 11.října v Německu na scéně bonnského divadla, kde si podmanil náročné publikum ve vyprodaném sále (1 200 diváků) a uspěl svým vystoupením v těžké konkurenci špičkových světových tanečních souborů,“ chválí soubor baletu Jiřího Nekvasil. A vy si můžete přečíst rozhovor s šéfkou baletu Lenkou Dřímalovou. 
„Ve složeném večeru s názvem Vzlety a pády představí balet již třetí choreografii Jiřího Kyliána Křídla z vosku (Wings of Wax), kterou – stejně jako další dvě pozoruhodné choreografie Jiřího Pokorného a Denise Untily & Michelle Yamato – uvedeme v české premiéře,“ pokračuje Jiří Nekvasil.
 
Po úspěšné premiéře muzikálu Kočky Vás soubor operety/muzikálu srdečně zve na koncert plný slavných melodií a skvělých zpěváků s názvem Fantom a gentleman muzikálu. Ten se uskuteční pouze ve dvou uvedeních 21. a 22. listopadu v 18.30 hod. v Divadle Jiřího Myrona.
 
Časopis v tištěné podobě najdete v našich divadlech a v pokladně vstupenek NDM.
 
Přejeme Vám krásný podzim a těšíme se na Vás v našich divadlech!