NDM NA FESTIVALU OSTRAVA V PRAZE
5.11.2018

Národní divadlo moravskoslezské uzavřelo v neděli 4. listopadu svou sérii inscenací, představených v rámci festivalu Ostrava v Praze.

Vyprodané Divadlo Komedie sledovalo "úzdravné operum" Jaroslava Duška, Maria Buzziho a Jiřího Smeykala s názvem L2: Brána života! NDM spolu s Ostravským centrem nové hudby představilo v Komedii také tři unikátní opery soudobých skladatelů a v sobotu 3. 11. nabídla tamtéž činohra úspěšné monology Erica Bogosiana Sex, drogy a hafo prachů.
 
Od pondělka patří Divadlo Komedie postupně Komorní scéně Aréna (vyprodané Tři sestry), Divadlu Petra Bezruče (Maryša) a Divadlu loutek Ostrava (Sříhali dohola Josefa Kainara). Ve čtvrtek 8. 11. přehlídku uzavřou opět Bezruči, ale už v Divadle v Celetné se Spalovačem mrtvol.
 
Děkujeme Divadlu pod Palmovkou, Divadlu Komedie i V Celetné! Děkujeme partnerům, bez nichž by Ostrava v Praze nemohla být realizována: městu Ostrava především. Festival podpořili OstravaInfo, Prague City Tourism, Revírní bratrská pokladna – zdravotní pojišťovna, Leo Express. A Hlavní město Praha! Děkujeme také primátorce Adrianě Krnáčové za osobní podporu a záštitu!
 
    Foto č. 3, 4, 5 a 6: Jan Čeleda