NEVÍTE CO DAROVAT POD STROMEČEK (?) – ODPOVĚĎ NAJDETE V PROSINCOVÉM ZPRAVODAJI
14.11.2018

Prosincový zpravodaj a plakát je online! I v posledním zpravodaji roku 2018 Vás lákáme na nejnovější premiéry, výstavy, ale i derniéry. Oznamujeme Vám významná výročí a představujeme akce NDM Extra.

Nejnovější a jedinou prosincovou premiérou bude 13. prosince opera Triptych Giacoma Pucciniho, kterou uvedeme přesně 100 let po její světové premiéře, avšek na prknech Divadla Antonína Dvořáka vůbec poprvé. Pucciniho Triptych jsou tři kontrastní jednoaktové opery v jednom večeru, tři různá společenská prostředí, tři způsoby lásky a umírání.
 
A protože se mílovými kroky blíží advent, připravili jsme si pro Vás program na první tři adventní neděle, tu čtvrtou sice nehrajeme, ale už od 25. do 31. prosince u nás můžete strávit každé odpoledne či večer. Na své si přijdou děti i dospělí, budeme hrát MAŠKARÁDU čili Fantom Opery, Romeo a Julie, poselství lásky, Popelku, Habaďúru, Jesus Christ Superstar, Lazebníka Sevillského!!!, Kočky a mnoho dalšího!
 
V rámci NDM Extra se můžete těšit na již 20. Operní sirény na téma Puccini a italská opera, předpremiérovou besedu k inscenaci Triptych, poslední scénické čtení s názvem Políbila Dubčeka a hlavně na Slavnostní otevření divadelní pasáže NDM, které proběhne v neděli 16. prosince v Divadle Jiřího Myrona.
 
Srdečně Vás zveme i do nového prostoru Ateliéru – centra divadelního vzdělávání a kreativního setkávání, který v prosinci chystá například Druhý vánoční bazar v Ateliéru. Celodenní kulturně-gastronomický program v Ateliéru, jehož výtěžek věnujeme na dobročinné účely, se bude konat 2. 12.