PRVNÍ ZPRAVODAJ ROKU 2019
18.12.2018

Co jsme si pro Vás přichystali v lednu a co Vás tedy určitě nemine? To se dozvíte v lednovém zpravodaji, který najdete už nyní na našem webu i v pokladně vstupenek či v kavárnách a kulturních centrech po celé Ostravě.

Dne 24. ledna uvedeme první premiéru v novém komorním Divadle „12“. Soubor činohry se pilně připravuje na inscenaci Eugèna Ionesca Král umírá. Ionescova dramatická báseň o tom, že „není velkých konců“, zobrazuje konec životní cesty každého člověka prostřednictvím metaforického obrazu Krále, s nímž umírá i celé jeho království. Inscenaci uvidíte v režii šéfa souboru činohry Vojtěcha Štěpánka.
 
Derniéra pak čeká dvě činoherní inscenace, a sice epopej z císařského dvora Sissi (Útěky Alžběty Rakouské) 12. ledna v Divadle Jiřího Myrona a bibli všech alkoholiků MOSKVA → PETUŠKY 8. ledna v Divadelním klubu Divadla Jiřího Myrona.
 
V ledna se také na repertoár vrátí některé inscenace, ovšem pouze v omezeném počtu repríz. Soubor činohry nabídne komedii Je úchvatná! pouze v pěti reprízách v sezóně, ve čtyřech reprízách uvidíte i operu Otello. A pouze pět představení Tři mušketýrů nabídne soubor baletu. 
 
A protože jsme v neděli 16. prosince slavnostně otevřeli novou pasáž v Divadle Jiřího Myrona spolu s rekonstruovaným prodejem vstupenek, budou v lednu paralelně fungovat dvě prodejní místa NDM. Nově otevřený prostor v pasáži (jenž bude zároveň denním prodejem i večerní pokladnou vstupenek) i dosavadní prodejní místo v Provozní budově NDM za Divadlem Antonína Dvořáka.
 
Přejeme Vám poslední vánoční přípravy bez zbytečného stresu a chvilku jen pro Vás při čtení našeho zpravodaje.