PRVNÍ ČÍSLO ČASOPISU NDM ROKU 2019 JE NA SVĚTĚ
19.12.2018

Vydali jsme první dvojčíslo časopisu NDM na leden a únor nového roku 2019. Časopis si můžete přečíst buď online, anebo vyzvednout v našich pokladnách.

V každém čísle časopisu Vám představujeme nejnovější premiéry, které si pro Vás jednotlivé soubory připravily a ani tentokrát tomu nebude jinak. 
 
Soubor opery představuje Čtyřnotovou operu neboli operu na čtyřech tónech, jejíž premiéra se uskuteční 14. února na scéně Divadla „12“. Bude se tak jednat o první operu, kterou budete vídat v komorním divadle. Na stránkách časopisu také vzpomínáme na hvězdy ostravské opery Věru Heroldovou a Dalibora Jedličku, kteří nás letos na podzim opustili. 
 
První činoherní premiérou v novém roce bude groteska o rozpadu jednoho světa s názvem Král umírá, kterou uvedeme 24. ledna rovněž na prknech Divadla „12“. Soubor činohry Vám také přináší rozhovor se staronovou členkou dámské šatny Kateřinou Vainarovou, která se poprvé objeví v inscenaci Dokonalá svatba. Ta bude mít premiéru 3. února v Divadle Jiřího Myrona. 
 
Soubor baletu nabízí ohlédnutí za úspěšným uvedením baletu Vzlety a pády a zároveň láká diváky na chystanou premiéru Nebezpečné známosti. V rozhovoru s choreografem chystané premiéry Krysztofem Pastorem se třeba dozvíte, jak vlastně balet Nebezpečné známosti vznikl.
 
Den s Martinou Šnytovou a rozhovor s Marií Fialovou zase přináší soubor operety/muzikálu. Nejnovější premiérou souboru bude 4. dubna muzikál DĚJ SE CO DĚJ (Anything goes) aneb zpěv, tanec a dvě hodiny legrace na zaoceánském parníku!
 
V prosinci jsme otevřeli nové prostory – kavárnu, divadelní pasáž s prodejem vstupenek, přijďte se na ně podívat a třeba si posedět u dobré kávy.
 
Udělejte si hezkou chvilku při čtení našeho nového časopisu.