VYDALI JSME BŘEZNOVÝ ZPRAVODAJ
18.2.2019

Zpříjemněte si den čtením našeho zpravodaje. Kromě pozvánek na nejnovější premiéry v něm najdete i všechny aktuální informace z našeho divadla.

Už 7. března uvedeme premiéru souboru baletu Nebezpečné známosti. Děj baletu vychází ze slavného románu Pierra Choderlose de Laclose Les Liaisons dangereuses (Nebezpečné známosti, 1782) a je založen na dramaticky vyhrocených mezilidských vztazích, odehrávajících se na tanečních bálech, jež byly pro dobu, v níž se příběh odehrává, středobodem společenského setkávání. Markýza de Merteuil a vikomt de Valmont hrají s lidmi ve svém okolí a s jejich emocemi nebezpečnou hru plnou rafinovaných intrik.
 
Soubor činohry dne 16. března představí premiéru inscenace Opilí. Hru současného ruského dramatika Ivana Vyrypajeva uvidíte na komorní scéně Divadla „12“. Vyrypajev má schopnost vystihnout člověka a jeho počínání ve vší jeho tragikomičnosti a směšné zoufalosti. V Opilích toho docílí právě oním opilým stavem do kterého uvádí všech 14 postav této hry.
 
V březnu se rovněž s některými inscenacemi rozloučíme, máte tak poslední možnost zhlédnout činoherní komedii Je úchvatná! a tragikomedii Můj boj (Mein Kampf) či muzikál KISS ME, KATE (Kačenko, pusu!).
 
Nenechte si ujít ani akce NDM Extra, ve středu 6. března se budou konat již tradiční Operní sirény na téma Kouzlo dirigování. A v pátek 8. března jsme si pro Vás přichystali Opilý večer neboli předpremiérovou besedu k inscenaci Opilí v baru Ve Dvanáctce.
 
Důležitým oznámením je také zrušení prodeje vstupenek v Provozní budově za Divadle Antonína Dvořáka, ke kterému dojde 28. února. Vstupenky a předplatné si od 1. března budete moci zakoupit pouze v nové divadelní pasáži Divadla Jiřího Myrona.