VYDALI JSME NOVÉ ČÍSLO ČASOPISU NDM
1.3.2019

Spolu s prvním březnovým dnem Vám přinášíme i nejnovější číslo časopisu NDM na březen a duben 2019. Kromě novinek ze světa souborů v něm najdete i přehled inscenací na příští divadelní sezónu 2019/2020.

V následujících dvou měsících uvidíte v našich divadlech čtyři premiéry od všech čtyřech našich souborů.
 
Soubor baletu už 7. března uvede v baletním zpracování slavný román v dopisech z roku 1782 Pierra Choderlose de Laclose Nebezpečné známosti. Postavy románu, vikomt de Valmont a markýza de Merteuil – a oběti jejich nebezpečných her se vztahy a láskou tančit, navíc v choreografii a režii významného polského tvůrce Krzysztofa Pastora.
 
V Divadle „12“ uvede soubor činohry premiéru Opilých, a to již 16. března od 19 hodin.
 
Na plavbu luxusní zámořskou lodí, kde se bude hrát, swingovat, tančit a stepovat, Vás srdečně zve soubor operety/muzikálu ve světoznámém muzikálu Cola Portera Děj se co děj (Anything Goes). Premiéra se uskuteční 4. dubna od 18.30 hodin v Divadle Jiřího Myrona.
 
„Do městečka, kde všichni ztratili paměť, do krajiny snů, na cestu za hledáním dívky jménem Julietta se spolu s mladíkem Michelem vypravíme se souborem OPERY v nastudovaní jedné pro mě z nejkrásnějších oper 20. století, v opeře Bohuslava Martinů Julietta aneb Snář. Tento křehce podmanivý svět pro nás na jevišti Divadla Antonína Dvořáka vykouzlí se svým týmem režijní duo SKUTR,“ říká o nové premiéře opery ředitel NDM Jiří Nekvasil.
 
Kromě premiérových lákadel si můžete na stránkách časopisu přečíst například rozhovor s první sólistkou baletu Shino Sakurado, odezvy na poslední premiéry inscenací Král umírá a Čtyřnotové opery či rozhovory s inscenačním týmem muzikálu Děj se co děj (Anything Goes).
 
Na konci časopisu najdete také dvoulist premiér 101. sezóny 2019/2020. Už 24. dubna totiž zahájíme prodej předplatného na příští sezónu v pokladně v nové divadelní pasáži v Divadle Jiřího Myrona.
 
Těšíme se na Vás v našich divadlech!