PŘEDPLATNÉ NA SEZÓNU 2019/2020 JIŽ V PRODEJI
23.4.2019

Milí příznivci NDM, už od 24. dubna si můžete zakoupit PŘEDPLATNÉ NA SEZÓNU 2019/2020. I letos jsme si pro Vás připravili soutěžní otázku o premiérové předplatné a vyhrát můžete i eurovíkend ve Florencii.

Národní divadlo moravskoslezské zahájilo svou činnost 12. srpna roku 1919 a od začátku mělo čtyři soubory, a to se ani po sto letech nezměnilo. I v nadcházející 101. sezóně Vám všechny naše soubory nabídnou bohatý program a zároveň před sebou mají nemalou výzvu – uvést alespoň jeden titul, který byl na scénách NDM uvedený v jeho první sezóně. Zároveň Vám chceme, spolu se vstupem do druhého století fungování divadla, představit úplně nové, ať už ostravské či české tituly.
 
Z novinek příští sezóny můžeme jmenovat například opery: Škola žárlivých Antonia Salieriho či Proces Philipa Glasse, činohru: Revizor Nikolaje Vasilijeviče Gogola anebo inscenaci Jak postupovat, chce-li člověk požádat šéfa oddělení o zvýšení platu Georgese Perese, balet: Coppélia Léa Delibese a v neposlední řadě operetu/muzikál: West Side Story Leonarda Bernsteina a kol. či Madame Favart Jacquese Offenbacha. Premiér ale bude mnohem více, kompletní přehled najdete v brožuře k předplatnému anebo na našem webu.
 
 
Stejně jako v loňské sezóně, i letos můžete soutěžit o premiérové předplatné za symbolickou cenu po zodpovězení soutěžní otázky:
Mezi premiérami ve 101. sezóně se objeví pět titulů, které byly uvedeny v úplně první sezóně Národního divadla moravskoslezského, v sezóně 1919/1920:
Opera: Antonín Dvořák: Rusalka
Giuseppe Verdi: Maškarní ples
Balet: Léo Delibes: Coppélia
Činohra: Nikolaj Vasiljevič Gogol: Revizor
Opereta/muzikál: Jacques Offenbach: Madame Favart
Které další tituly těchto autorů se ve stoleté historii Národního divadla moravskoslezského inscenovaly? Uveďte u každého titulu datum jeho poslední premiéry.
 
S nákupem jakékoli skupiny předplatného do 3. září 2019 budete rovněž automaticky zařazeni do slosování o eurovíkend pro 2 osoby – letecký zájezd do Florencie od CK Radynacestu.cz
 
 
Veškeré informace ohledně předplatného, premiér a repertoáru 101. sezóny NDM a soutěžích najdete na našich stránkách zde.
 
Předplatné si můžete zajistit v nové pasáži Divadla Jiřího Myrona (Čs. legií 148/14, Ostrava – Moravská Ostrava) a to buď osobně, telefonicky, e-mailem anebo poštou.