DIVADLO „12“ VÁS ZVE NA ČINOHRU, OPERU, MUZIKÁL I KONCERTY
27.4.2019

Na naší nové komorní scéně v Divadle „12“ nabízíme divákům řadu inscenací napříč žánry, nově také koncerty a talkshow. Převládá činohra, ale zajít si tam diváci mohou i na komorní Čtyřnotovou operu a od 12. května také na muzikál. V polovině května zde budeme hostit i netradiční koncert.

V nejbližší době můžete navštívit one man show pro dva herce Sex, drogy a hafo prachů či grotesku o rozpadu jednoho světa Král umírá.
 
Dne 12. května uvedeme premiéru muzikálu THRILL ME (Vzruš mě!) Stephena Dolginoffa, jež je založen na skutečné události z Chicaga z roku 1924. Vězněný muž po letech opět vypovídá o svém dávném zločinu. Jakou roli v něm vlastně sehrál a jakou sehrál jeho komplic? Kdy se touha stává posedlostí a kam až je člověk schopen zajít? Příběh o vášni, touze a překračování hranic pro dva mladé herce.
 
 
V květnu Vás srdečně zveme na koncert s názvem HOVORY 1. Dne 15. května uvidíte v Divadle „12“ situační koncert cimbalisty, skladatele a performera Daniela Skály. Ten letos obdržel Cenu Jantar za produktivní uměleckou činnost a mimořádnou impulzivní interpretaci v kategorii artificiální hudba „Instrumentalista roku“.
 
A protože i opera má své místo na komorní scéně, nenechte si ujít Čtyřnotovou operu Toma Johnsona, kterou do konce sezóny hrajeme ještě 16. a 24. května. „Na malém jevišti se sešli čtyři dokonalí operní pěvci, party zazpívali s naprostou samozřejmostí, ale hlavně jsou to zároveň v nejlepším slova smyslu komedianti (...),“ hodnotí v recenzi Divadelních novin Josef Herman.
 
 
Těšíme se na Vás v Divadle „12“!