CO SE DOČTETE V POSLEDNÍM ČÍSLE ČASOPISU 100. SEZÓNY?
30.4.2019

Vydali jsme poslední číslo časopisu jubilejní 100. sezóny. Na titulce tenkorát najdete hudebního ředitele souboru operety/muzikálu Jakuba Žídka a uvnitř časopisu, na straně č. 36, Vám s ním přinášíme rozhovor.

Soubor opery připravuje premiéru inscenace Robert ďábel, kterou uvedeme ve dvou premiérách 13. a 15. června v 18.30 hod. v Divadle Antonína Dvořáka. Jak probíhá příprava jsme se zeptali režiséra inscenace Dominika Beneše a představitele Bertrama (přítel Roberta, vévody normandského neboli Roberta ďábla) Martina Gurbaľa.
 
O nejnovějších premiérách souboru činohry, Výnosném místě a Rádci, se můžete dočíst na stránkách č. 16, 17 a 18. S koncem divadelní sezóny se s činohrou loučí i několik herců. Po osmi sezónách odchází Petra Lorencová, sedm sezón jste na jevištích vídali Ivana Dejmala a s více než šesti desítkami nastudovaných rolí nás opouští Pavlína Kafková. Již nyní však můžeme avizovat příchod nových tváří, na něž se můžete těšit v následujících sezónách. Více se dozvíte v zářijovém čísle časopisu.
 
Baletní soubor láká diváky na inscenaci Nebezpečné známosti a ohlíží se za úspěšnou premiérou. Reprízy baletu Arturse Maskatse uvedeme 29. května a 1. června v Divadle Antonína Dvořáka. Zároveň si můžete přečíst i pár zajímavostí z baletního zákulisí. Baletky Karolíny Křížové jsme se ptali, za jak dlouho protančí "špičky" anebo co to jsou vlastně ty "piškoty".
 
Nejbližší premiérou NDM je muzikál THRILL ME (Vzruš mě!), jehož premiéru chystáme na 12. a 13. května od 19 hodin v Divadle „12“. Bude to zároveň první muzikál, který uvidíte na naší nové komorní scéně. Představitelů hlavních rolí Tomáše Krpce, Adama Živnůstky, Richarda Pekárka a Lukáše Adama jsme se v rozhovoru ptali, jak se jim zkouší v novém, velmi komorním prostoru.
 
V časopise se již tradičně dočtete i o připravovaných akcí NDM Extra a Ateliéru pro divadelní vzdělávání při NDM či o zajímavostech z projektu Ostravského divadelního archivu.
 
Přejeme Vám příjemné chvilky strávené s našim časopisem a těšíme se na Vás v našich divadlech!