VYCHÁZÍ ČERVNOVÝ ZPRAVODAJ – TIŠTĚNÝ I ON-LINE
16.5.2019
Poslední zpravodaj této sezóny nabízí přehled toho nejaktuálnějšího v měsíci červnu. Nepropásněte operní premiéru a derniéry některých inscenací před prázdninami!
 
Poslední premiérou sezóny 2018/2019 bude 13. června tzv. velká francouzská opera ROBERT ĎÁBEL Giacoma Meyerbeera. Tato opera by se dala nazvat legendou o touze po lásce, cti, moci a nesmrtelnosti, kterou zosobňuje středověký rytíř. V hudebním nastudování Adama Sedlického, režii Dominika Beneše uvidíte v hlavních rolích Györgyho Hanczára / Josého Manuela, Martina Gurbaľa / Miloše Horáka, Marianu Hochelovou / Janu Siberu, Soňu Godarskou / Michaelu Zajmi, Václava Čížka / Martina Šrejmu a další.
 
Se závěrem naší jubilejní – sté sezóny – se rozloučíme s několika tituly. V Divadle Antonína Dvořáka s operami PRODANÁ NEVĚSTA (2. června) a TRIPTYCH (4. června). V Divadle „12“ skončí oblíbené a stále vyprodané KUŘAČKY (4. června), PODIVNÝ PŘÍPAD SE PSEM (8. června), ŘEČI LÉČÍ (10. června) nebo drama TEĎ MĚ ZABIJ (předposlední uvedení 11. a derniéra 16. června).
 
Přinášíme také přehled nacházející 101. sezóny, festivalů, na kterých se NDM podílí, a výročí našich kolegů.
 
Příjemné počtení s naším praktickým průvodcem!