POZOR ZMĚNA – NEHRAJEME VE VŠECH DIVADLECH AŽ DO 15. DUBNA
11.3.2020
Národní divadlo moravskoslezské neodehraje s ohledem na vyhlášení nouzového stavu žádné představení v Divadle Antonína Dvořáka, v Divadle Jiřího Myrona a v Divadle „12“ až do 15. dubna 2020.
 
 
V DIVADLE ANTONÍNA DVOŘÁKA, DIVADLE JIŘÍHO MYRONA A V DIVADLE „12“ NEHRAJEME DO 15. DUBNA
S ohledem na soubor mimořádných preventivních opatření k ochraně obyvatelstva před šířením nemoci COVID-19 nehrajeme do 15. dubna 2020 ve všech divadlech, tedy v Divadle Antonína Dvořáka, Divadle Jiřího Myrona a v Divadle „12“.
 
INFORMACE O VSTUPNÉM
• Vstupenky zakoupené v NDM nyní nelze osobně vrátit, o své peníze ale nepřijdete, termíny operativně přizpůsobíme vývoji situace. Zavřeny jsou všechny pokladny a naše kontaktní místa.
 
Vstupenky koupené jinde než u nás bude třeba vrátit v místě zakoupení – také budou prodlouženy termíny kvůli uzavření center těchto služeb.
 
• Elektronické vstupenky odbavíme pohodlně mailem – pro rychlé vyřízení je třeba uvést také číslo účtu, z něhož byly zaplaceny, a pokud divák platil on-line kartou, potřebujeme i poslední čtyřčíslí dané karty. Adresy: predprodej@ndm.cz a daniela.klimesova@ndm.cz. Prosíme, aby klienti využívali těchto dvou adres nyní přednostně k vracení elektronických vstupenek a získání informací souvisejících s mimořádným opatřením.
 
• VOUCHERY – pokud Vám v „kritickém“ období vypršela nebo vyprší platnost dárkového voucheru, termín pro jeho uplatnění vám bude prodloužen, budete informováni o možnosti jeho výměny za vstupenky e-mailem, popřípadě sledujte náš web, který stále aktualizujeme.
 
Informační telefonní čísla divadla fungují bez omezení v pracovních dnech od 8.00 do 15.30 hodin: 596 276 189, další linky s koncovkami 260, 172, 242, 203, 202 a 122. Informace mailem vyřídíme na shora uvedené adrese predprodej@ndm.cz.
 
• Předplatitelům se budeme snažit jejich představení nahradit, pokud to po skončení opatření dovolí provozní podmínky NDM. Pokud to možné nebude, vrátíme jim poté poměrnou část ceny.
 
PROVOZ DIVADLA
Od 16. března 2020 byl zastaven proces zkoušek v divadlech. Umělci a inscenační týmy mají zatím individuální přípravu. K ochraně dalších zaměstnanců umožníme home office všude tam, kde to je možné.
 
Snažíme se získat práva na některá představení, která vám v nejbližších dnech nabídneme on-line!
 
Krejčovny NDM šijí roušky, pomohou alespoň jako provizorní ochrana, přednostně je budeme distribuovat městským organizacím.
 
Zavřeno mají kavárna Národní dům, bar Ve Dvanáctce, Divadelní klub i zaměstnanecký bufet, jídelna pro zaměstnance je v provozu.
 
AKTUÁLNÍ INFORMACE
Aktuální informace najde veřejnost na webu NDM a prioritně také na facebooku Národního divadla moravskoslezského, sekundárně na FB jednotlivých souborů. Informace dostanou zájemci na výše uvedených telefonních linkách.