OPERA NDM ÚSPĚŠNĚ UVEDLA TRIPTYCH
OPERA / 14.12.2018

V koprodukci s Operou Slovenského národního divadla včera proběhla úspěšná premiéra Triptychu Giacoma Pucciniho. A jak říká titulek první recenze deníku ostravan.cz: „Zdařilým uvedením geniálního Pucciniho Triptychu dosáhla ostravská opera další mety“.

„Polákova režie vsadila všechny karty na akci, nadsázku a výrazné herecké etudy. Přitom osazenstvo sólistů nezapomnělo ani na kvalitní pěvecké výkony, které zazněly v neobyčejně náročných ansámblech i jednotlivých sólových číslech v čele s úchvatnou a výrazově vděčnou árií „O mio babbino caro“ v podání skvělé slovenské sopranistky Evy Hornyákové,“ pokračuje v recenzi Milan Bátor. „Operní orchestr Národního divadla moravskoslezského podal pod taktovku Tomáše Braunera pozoruhodný výkon. Dirigent nepodcenil individuální zvláštnosti jednotlivých partitur.“
 
„Na závěr se sluší ocenit, že odvážné přehození prvních dvou oper Angeliky a Pláště mělo svou scénickou i dramaturgickou logiku. Především pomalejší rozjezd první zmíněné opery byl druhým dílem eliminován a finální kus už byl spanilou jízdou Národního divadla moravskoslezského, které si nastudováním tohoto titulu splnilo jeden z dalších důležitých cílů,“ píše v závěru Bátor.
 
Druhou premiéru Triptychu uvedeme v sobotu 15. prosince od 18 hodin v Divadle Antonína Dvořáka a první repríza čeká diváky 19. prosince tamtéž.