POSLEDNÍ MOŽNOST VIDĚT OPERU OTELLO
OPERA / 18.1.2019

Verdiho operu Otello uvádíme v hudebním nastudování Jakuba Kleckera a režii Ivana Krejčího. Německá sopranistka Maida Hundeling dostala za roli Desdemony v naší inscenaci cenu Thálie za rok 2017 – vystoupí 10. února 2019. Ve dvou ze tří posledních představení zazpívá Desdemonu jedna z našich nejžádanějších sopranistek Jana Šrejma Kačírková, která dostala Thálie už za dvě své operní role.

A do konce sezóny 2018/2019 můžete operu OTELLO vidět již pouze třikrát. Nenechte si ujít tragédii podle Williama Shakespeara.

„Národní divadlo moravskoslezské vytvořilo velmi hodnotné nastudování, které pomocí jemně cizelovaných moderních prostředků dobře ustálo tenký led mezi tradičním a moderním pojetím. Velmi přesvědčivé ostravské provedení je víc než obžalobou afektované nevěry. Je mementem a symbolickým a nadčasově platným poselstvím o síle slova, které bylo na počátku všech věcí a bude zřejmě i na jeho konci,“ hodnotí v recenzi deníku ostravan.cz Milan Bátor.
 
Otella uvedeme JIŽ pouze TŘIKRÁT 23. ledna a 22. února od 18.30 hodin (DERNIÉRA) a 10. února od 15 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.