DERNIÉRA OTELLA
OPERA / 20.2.2019

Již v pátek 22. února uvedeme derniéru inscenace Otello. Nenechte si ujít poslední představení opery, která podle recenze ukazuje temnou moc slova. Začínáme v 18.30 hod. v Divadle Antonína Dvořáka.

Desdemonu, Otellovu manželku zazpívá při derniéře Jana Šrejma Kačírková, Otella Gianluca Zampieri a praporečníka Jaga Dragutin Matić.
 
„Slova mají moc zotročit myšlení. Všudypřítomné strašáky v podobě dezinformačních a manipulativních webů nás nutí věřit „pravdivým“ lžím, zpohodlnět a ustrnout ve fixovaných míněních. Oč jsme na tom lépe než slepě důvěřivý Otello, který podlehne našeptávači Jagovi a uvěří bez jediného přímého důkazu lžím o nevěře své manželky! Jak geniálně to pro všechny věky lidstva ztvárnil velký Shakespeare ve své nejtemnější postavě Jaga,“ píše v recenzi deníku ostravan.cz Milan Bátor.
 
„Silou slova se dávají do pohybu skutky, silou slova se dávají do pohybu národy, vášně a touhy obyvatel této modré planety. Národní divadlo moravskoslezské svým novým Otellem promluvilo také neobyčejně aktuálně. V kontextu dnešní doby, jejíž slova mnohdy zní podobně dvojlomně, křivě a jsou často naplněna lží a záštiplným bezdůvodným zlem, není špatné si položit otázku, jestli skutečně stojíte na straně pravdy a dobra,“ pokračuje Bátor.