TRIPTYCH – TŘI PODOBY LÁSKY A SMRTI
OPERA / 22.2.2019

Triptych Giacoma Pucciniho uvádíme v pořadí Sestra Angelika, Plášť a Gianni Schicchi a hrajeme jej například 26. února od 18 hodin, 17. března od 15 hodin anebo 29. března od 18 hodin vždy v Divadle Antonína Dvořáka.

„Co se týče reprízy 8. 1. 2019, považuji i hudební stránku za velmi zdařilou. Pucciniho partitura není žádnou limonádou ani odpočinkovou záležitostí pro divadelní orchestr. Sem tam se z orchestřiště ozvaly nepatřičné tóny či ne zcela ladící souzvuky, ale jednotlivé opery měly výtečnou hudební výstavbu a tah (nastudoval a dirigoval Tomáš Brauner). Výborná se mi též jevila spolupráce dirigenta a zpěváků, Braunerovy nástupy byly spolehlivé a i z hlediště čitelné, zpěváci je však registrovali nenápadně, zapeklitá kombinace scénické akce a očního kontaktu s dirigentem byla opět vyřešena jakoby s lehkostí a jednoznačně ku prospěchu díla,“ hodnotí v glose webu musicologica.cz Vladimír Maňas.
 
„Jako dávný pravidelný návštěvník ostravské opery jsem s potěšením zjistil, že zdejší nová inscenace Triptychu (byť původně připravená pro Bratislavu), si poradila s dispozicemi zdejšího divadla. Poměrně titěrné hlediště nepřeplňuje, scéna je jednoduchá a maximálně využitá v celkovém režijním pojetí, které neokázalým způsobem dává každé postavě smysl,“ pokračuje Vladimír Maňas.