UŽIJTE SI TÝDEN S OPEROU
OPERA / 26.3.2019

Poslední březnový týden se ponese v operním duchu. Soubor opery si pro Vás připravil Lazebníka sevillského!!!, Triptych a La traviatu.

Dne 28. i 31. března budeme hrát v Divadle Antonína Dvořáka komickou operu Lazebník sevillský!!! v přebásnění Jaromíra Nohavici. U příběhu sluhy Figara a jeho pána se nebudete nudit ani vteřinu. Libreto Jaromíra Nohavici a režie Ondřeje Havelky mají švih a zaručují téměř 3 hodiny zábavy.
„Všichni pochopili, že mají před sebou inscenaci, jakou ve svém životě málokdy zažijí, a poddali se jí ze všech svých sil. Jděte se podívat, ostravský Lazebník pobaví, potěší, pohladí po duši. Rossinimu jeho „Ostravaci“ opravdu rozumí. A určitě nejen oni,“ zakončuje svou recenzi Olga Janáčková na webu operaplus.cz.
 
V pátek 29. března Vás srdečně zveme na Pucciniho Triptych, který divákům nabízí tři podoby lásky i smrti. První opera s názvem Sestra Angelika ukazuje nenaplněnou mateřskou lásku, která skončí sebevraždou. Ve druhé části, nazvané Plášť, uvidíte zbytečnou a tragickou smrt ze žárlivosti. Poslední opera Gianni Schicchi je dnes jednou z nejhranějších komických oper. Puccini v ní nazírá na smrt jako na grotesku, která odhaluje materiální vztahy v široké rodině.
 
Poslední operou, kterou můžete v tomto týdnu vidět v Divadle Antonína Dvořáka, je La traviata Giuseppe Verdiho. Budeme ji hrát 30. března od 18.30 hodin. „Národnímu divadlu se povedlo vytvořit představení, které staví především na výrazných pěveckých a pohybových výkonech, klasické dramaturgii a režii, jež za pomoci subtilních aktualizačních prvků nenarušuje příběh a podporuje vhodnými prostředky jeho silné vyznění,“ hodnotí inscenaci Milan Bátor z webu ostravan.cz.
 
    Foto: Martin Popelář