OPERNÍ HIT PRAŽSKÉHO NÁRODNÍ DIVADLA V ČERVNU V OSTRAVĚ!
OPERA / 8.4.2019

Národní divadlo moravskoslezské, Národní divadlo Praha a Dream Factory. To je spojení, které slibuje v pondělí 3. června nevšední zážitek v podobě opery Sternenhoch!

Opera současného skladatele Ivana Achera napsaná podle příběhu Ladislava Klímy Utrpení knížete Sternenhocha se stala operní událostí sezóny a v Ostravě zazní pouze jednou jako finále festivalu Dream Factory 2019. Aktuální operní hit v hudebním nastudování Petra Kofroně a režii Michala Dočekala získal cenu Divadelních novin v kategorii Inscenace roku 2018. V kategorii Talent roku zvítězila houslistka a violistka Tereza Marečková, a to i za roli ztvárněnou právě ve Sternenhochovi. Skladatel Ivan Acher získal u kritiků nejvíce nominací.
 
„Jedna z chval z obecenstva mi dělá obzvláštní plezírek. Zinstantním ji, protože trefila skoro desítku: Nikdy jsem na opeře nepotkal v publiku zároveň potetované pankáče a abonenty o holích, kteří by se nejenom sešli na jednom místě v jeden čas na jeden titul, ale zároveň odcházeli zážitkem zasaženi všichni stejně mocně. Sternenhoch nám prostě dělá radost," řekl o své opeře autor Ivan Acher.
 
  Foto: Patrik Borecký