LA TRAVIATA – POSLEDNÍ PŘÍLEŽITOST V SEZÓNĚ
OPERA / 3.5.2019

V neděli 5. května uvedeme naposledy v sezóně LA TRAVIATU – nejoblíbenější operu světa o lásce pařížské kurtizány. Máte poslední příležitost vidět tuto nesmrtelnou verdiovku!

Nejoblíbenější opera světa vznikla díky autobiografickému románu Alexandra Dumase ml., který v něm na pozadí úchvatného světa pařížských večírků poloviny 19. století líčí svou nešťastnou lásku ke slavné a bohatě vydržované kurtizáně – dámě s kaméliemi. Jeho srdcervoucí příběh o skandální aféře mezi „padlou“ ženou a mladým šlechticem se stal okamžitě populárním. Verdiho zaujal svým provokativním společenským tématem v době, kdy udržoval pro okolí neméně kontroverzní nemanželský poměr. Vzniklo strhující hudební zpracování nesoucí název La traviata (Zbloudilá), které po úspěchu Rigoletta a Trubadúra přineslo Verdimu konečný triumf.

V hlavních rolích vystoupí v hudebním nastudování Roberta Kružíka a režii Bohuslavy Kráčmarové talent ostravské mladé generace Veronika Holbová (Violetta Valéry) a dlouholetý sólista opery NDM, italský tenorista Luciano Mastro (Alfredo Germont).

KOUPIT VSTUPENKY