MUZIKÁL JAKO NAPÍNAVÝ KRIMINÁLNÍ PŘÍBĚH? REBECCA!
OPERETA / MUZIKÁL / 15.6.2019
Dobrý muzikál musí vycházet ze silného příběhu. Román Mrtvá a živá z pera Daphne du Maurierové do muzikálové podoby adaptovali Michael Kunze a Sylvester Levay a u nás se jejich REBECCA dočká již 50. reprízy!
 
V historii ostravského souboru operety/muzikálu se REBECCA stala dosud nejnáročnější a nejvíce technologicky obtížnou inscenací, která v mnohém posunula laťku produkčních i inscenačních možností. Diváci právem očekávají od Rebeccy show, ale také příběh, který dojme a pohne k zamyšlení.
 
Nejistý Maxim ukrývá děsivé tajemství... Zesnulá Rebecca, manželka s temnou minulostí, která ovlivní život i nové Maximovy ženy... Ta příběh vypráví ze svých vzpomínek, ale nikdy se nedozvíme její skutečné jméno. Konflikty těchto tří světů vytvářejí hlavní zápletku. Du Maurierová udržuje své čtenáře v takové nejistotě a překvapení, že se od příběhu jen stěží odtrhnete!
 
 
Mimořádné je také technologické vybavení inscenace, kde je instalováno několik samostatných efektových zařízení, která v průběhu inscenace obsluhuje tým pyrotechniků ukrytých v dekoraci přímo na jevišti. V průběhu představení je možné vidět náročné zadní i přední projekce, které se navzájem skládají v jediný víceprostorový obraz. Efektní scénografie se proměňuje z mořského pobřeží v luxusní prostředí mondénního hotelu v Monte Carlu až po velkolepé a majestátní panství Manderley. Početná company muzikálu převlékne během dvou jednání kostýmy hostů letoviska na francouzské Riviéře, služebnictva panského sídla, tanečníků na maškarním bále i hráčů golfu nebo představuje zachráněné ze ztroskotané lodi...
 
Na české premiéře v Ostravě byl přítomen autor hudby, muzikálový a filmový skladatel pan Sylvester Levay. Ten v závěrečné řeči nadšeným divákům poděkoval za přijetí a také shrnul úspěšný průběh večera slovy: „Praho, měla bys být nervózní, v Ostravě se totiž dělají skvělé muzikály!”
 
Přijďte se přesvědčit 18. a 19. června v 18.30 hodin do Divadla Jiřího Myrona! ►KOUPIT VSTUPENKY