JOSEF PŘED KATEDRÁLOU BOŽSKÉHO SPASITELE
OPERETA / MUZIKÁL / 25.6.2019
Národní divadlo moravskoslezské připravilo koncertní verzi nejhranějšího britského muzikálu JOSEF A JEHO ÚŽASNÝ PESTROBAREVNÝ PLÁŠŤ. Ten se stal hlavním bodem třídenního festivalu Slezská lilie.
 
„Prostranství před katedrálou Božského Spasitele se v sobotu 15. června zaplnilo diváky, kteří se s prvními tóny hudby autorů Tima Rice a Andrewa Lloyda Webbera ponořili do příběhu s názvem JOSEF A JEHO ÚŽASNÝ PESTROBAREVNÝ PLÁŠŤ.
 
 
Malým i velkým divákům se tajil dech nad výkony umělců, kteří muzikál zahráli poprvé mimo prostory divadla na otevřeném jevišti. Dílo navíc reprízovali po třech letech od posledního představení a muzikál nazkoušeli pro jedno jediné festivalové představení.
 
 
Výsledek souhry herců na pódiu před katedrálou, hudebníků v divadle a techniků, kteří vše pomocí kabelů propojili, ozvučili a nasvítili, byl ohromující. ,Viděl jsem slzy v očích. A když muzikál skončil, bylo vidět, že si lidé z představení odnášejí domů takový klid,' uvedl P. Dariusz Sputo, který ve své farnosti Ostrava-Kunčičky tradici křesťanských festivalů zahájil.“
 
Zdroj doo.cz; Foto Michaela Gavláková / Člověk a Víra