OPERETA / MUZIKÁL
LÍP SE LOUČÍ V NEDĚLI (Tell Me on a Sunday)
Andrew Lloyd Webber, Don Black
Premiéra 10.6.2022, 19:00 hodin
Divadlo „12“
arrow-left arrow-left
  • Detail
  • Realizační tým / Obsazení
  • Termíny představení
arrow-right arrow-right

LÍP SE LOUČÍ V NEDĚLI (Tell Me on a Sunday)

Andrew Lloyd Webber, Don Black

Premiéra 10.6.2022, 19:00 - Divadlo „12“

logoInformace
Režie Juraj Čiernik
Hudební nastudování Jakub Žídek
Český překlad Pavel Vrba a Michael Prostějovský
 
Po veleúspěšných inscenacích muzikálů Jesus Christ Superstar a Evita intenzivní spolupráce skladatele Andrewa Lloyda Webbera a libretisty Tima Rice doznala značné trhliny. Lloyd Webber se proto soustředil na několik komornějších projektů. A tím nejvýraznějším byl právě muzikál pro jednu herečku Tell Me on a Sunday. Jde o příběh mladé Angličanky, která se náhle objevuje v Americe, kde prožívá řadu vztahových peripetií. U nás bylo Tell Me on a Sunday uvedeno pod názvem Líp se loučí v neděli zatím jen jednou, a to v roce 2001 v překladu Pavla Vrby (+2011) v Divadle Ungelt s Martou Kubišovou.

Světová premiéra se konala v Londýně v roce v roce 1982 a protože muzikál trval pouhou hodinu, byl na scéně uveden společně s předchozím dílem skladatele z roku 1978, které mělo původně podobu gramofonového alba jeho bratra Juliana Variations. Šlo o volně zpracované téma Paganiniho, avšak pro cello. Na jevišti pak Variations byly doplněny baletní složkou.
 
Jako autora textů si pro Tell Me on a Sunday vybral zkušeného textaře Donna Blacka, se kterým o deset let později spolupracoval i na slavném Sunset Boulevardu. Hodinový recital o hledání vlastní cesty mladé Angličanky byl napsán původně pro zpěvačku Marti Webbovou. V novém miléniu, konkrétně v roce 2003 byl pak v Londýně nastudován Tell Me on a Sunday znovu. Avšak v upravené celovečerní verzi. A právě na ni jsme pro Divadlo „12“ a představitelku Hanu Fialovu získali licenci pro příští sezónu. O nové texty a úpravu českého libreta se tak postará téměř dvorní překladatel Lloyd Webberových muzikálů Michael Prostějovský. Pro Hanu Fialovou tak jde o mimořádnou příležitost představit se ostravským divákům s velmi niterným příběhem a skvělou hudbou divákům tak říkajíc na dosah.  
 
Premiéra 10. června 2022 v Divadle „12“
 
Mediální partneři:    
Partneři:      
logoRealizační tým
logoPředstavení
Datum Začátek Místo Typ Detail Vstupenky
10.6.202219:00Divadlo „12“Premiérazobrazit detail
13.6.202219:00Divadlo „12“1. reprízazobrazit detail
15.6.202219:00Divadlo „12“Reprízazobrazit detail