DOPOLEDNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO ŠKOLY V SEZÓNĚ 2017/2018

ČINOHRA
Viliam Klimáček
/pro 9. ročník ZŠ a pro SŠ/
Výpravná historická freska o oblíbené rakouské císařovně. Sissi jako moderní žena – samostatná, sebevědomá, vzdělaná a krásná, ale stejně tak osamocená, frustrovaná a trpící. Portrét ženy nejen všestranně nadané a obdivované, ale zároveň obyčejně lidské ve své bezbrannosti, v níž se nikdy nedovedla přizpůsobit přísné atmosféře dvora a autoritářské tchýni Žofii, na což doplatilo její manželství i děti. 
29. 11. 2017 v 10.00 hodin
Divadlo Jiřího Myrona
 
Gustave Flaubert
PANÍ BOVARYOVÁ
/pro SŠ/
Adaptace francouzského románu, jenž patří mezi základní kameny světové literatury. Mladá Ema touží žít a snít a její až po uši zamilovaný muž Karel by jí rád splnil, co jí na očích vidí. To, po čem Ema skutečně touží, jí však dát nemůže. Romantické sny se utápí v propastné ordinérnosti a všudypřítomné nudě francouzského maloměsta a touha po vzrušení je čím dál větší... Jak tenká je hranice mezi splněným snem a osudovou chybou?
15. 3. 2018 v 10.00 hodin
Divadlo Antonína Dvořáka
 
Henrik Ibsen
PEER GYNT
/pro SŠ/
Poetické drama nejznámějšího norského dramatika a zakladatele moderního dramatu poprvé v naší činohře! Mladý Peer před každodenními starostmi utíká do vybájeného světa, kde může být hrdinou, generálem, císařem a vším, čím si přeje. Kým je ale on sám? Životní překážky nezdolává, ale obchází je, to, co ho tíží, nechává za sebou. Fjordy a trollí sluje střídá vyprahlá poušť a rozbouřené moře. Kam až člověk musí utéct, aby si uvědomil, že už mu nic nezbylo?
28.  3. 2018 v 10.00 hodin
Divadlo Jiřího Myrona
 
OPERA
Edvard Schiffauer
ZOB, ZOB, ZOBAN!!!
/pro MŠ a ZŠ/
Hodinová operka plná dětských říkanek, kterou napsali někdejší redaktor rádia Svobodná Evropa Ivan Binar a ostravský hudební skladatel Edvard Schiffauer za věznění (1972), do kterého byli socialismem uvrženi za uvedení parodického muzikálu ostravského studentského divadla. Dětský divák se seznámí s osudy obou autorů a během workshopů i vlastního představení projde kouzelnými foyery Divadla Antonína Dvořáka. 
Pojď si s námi zpívat, hrát, hastrman je náš kamarád! Eniky beniky, slepou bábu za zlatou bránu, zahrajem si na vojáky! Osvoboď s námi vodníka z drápů ptáka Zobana!
Divadlo Antonína Dvořáka - foyer

Pavel Helebrand
O PEJSKOVI A KOČIČCE
/pro MŠ a ZŠ/ 
Hudební inscenace Operního studia Národního divadla moravskoslezského O pejskovi a kočičce zpracovává hravou formou hudebního divadla knihu Josefa Čapka a je určená dětem od čtyř do osmi let.
Je jedinečná tím, že v ní hrají hlavní role děti.
V příbězích Jak si dělali k svátku dort, Jak si myli podlahu, Jak si pejsek roztrhl kaťata, Jak našli panenku, která tence plakala a O pyšné noční košilce uvidíte v rolích pejska a kočičky Matyáše Waldera a Johanu Habiballu.
Spolu s nimi si hraje a zpívá pan spisovatel Josef Čapek (činoherec Michal Sedláček), který se postupně převtěluje i do dalších postav (zlý hladový pes, dešťovka a švadlena).
V podání členů dětského sboru uvidíte nejen další známé postavičky – zajíce, slepici, myši, opuštěnou panenku, noční košilky, andílky, – ale i zpívající kuchyňskou troubu nebo déšť a vítr. Právě svěží dětské hlasy jsou hlavním nositelem hudebního obsahu a dávají dílu radostný náboj a originální charakter.
Hrajeme na zkušebně v Divadle Antonína Dvořáka
 
Cena vstupenek:
žáci/studenti à 80 Kč
žáci/studenti ZTP à 40Kč
pedagogové a asistenti ZTP à 40 Kč
 
Bližší informace:
Daniela Klimešová, tel: 596 276 172, daniela.klimesova@ndm.cz
 
NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ
Čs. legií 148/14, 701 04 Ostrava – Moravská Ostrava
www.ndm.cz

 

Audio-video ukázky