DOPOLEDNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO ŠKOLY V SEZÓNĚ 2018/2019
 
(pro SŠ)
 
 
Adaptace francouzského románu, jenž patří mezi základní kameny světové literatury. Mladá Ema touží žít a snít a její až po uši zamilovaný muž Karel by jí rád splnil, co jí na očích vidí. To, po čem Ema skutečně touží, jí však dát nemůže. Romantické sny se utápí v propastné ordinérnosti a všudypřítomné nudě francouzského maloměsta a touha po vzrušení je čím dál větší... Jak tenká je hranice mezi splněným snem a osudovou chybou?
 
Hrajeme v Divadle Antonína Dvořáka.
Délka představení: 2 h 20 minut (včetně přestávky)
Termíny představení: 20. 12. 2018 v 10.3
 
(pro SŠ a 9. ročníky ZŠ)
 
 
Tato taneční inscenace je působivou fúzí hudebních stylů, v níž se uplatňují různorodé taneční techniky často spojené s akrobatickými prvky. Jednotlivé části inscenace nás zavedou do různých dob a míst, mnohdy exotických, a nikde nechybí dráždivost mimořádného smyslového zážitku příznačná pro živý moderní tanec.
 
Choreografie Itzika Galiliho O Balcão de Amor připomene nástup kubánského mamba a hudbu PérezePrada, který je dodnes označován za krále tohoto žánru. V choreografii Johana Ingera RainDogs zazní charakteristický hlas Toma Waitse, jehož šansony a blues mají někdy až industriální zvuk. Ležérnost jazzu a drsný, melancholický hlas legendárního zpěváka vytváří na pozadí děje široký a emocemi nabitý hudební prostor.
Inscenaci nechybí ani rockový zvuk a dostane se i na tango argentinského hráče na bandoneon Ástora Piazzolly, jež se stalo inspirací pro choreografii Après Rasage
 
Hrajeme v Divadle Jiřího Myrona.
Délka představení 2 h (včetně dvou 20-minutových přestávek)
Termíny představení: 15.1. 2019 a 17.1. 2019 v 10.30 
 
PUNKROCK
(pro SŠ a 9. ročníky ZŠ) 
inscenace Činoherního studia NDM na repertoáru jako představení pro školy 
 
Skupinka sedmnáctiletých spolužáků se setkává ve školní knihovně. Banální tlachání o výsledcích závěrečných testů a nutriční hodnotě bramborových lupínků střídají dramatické situace manipulace, násilí, strachu a bolesti… Co vede k odcizení a izolaci mladé generace? Drama ze školního prostředí současného britského autora Simona Stephense v autentickém podání mladých amatérských herců Činoherního studia NDM na repertoáru pro školy. Součástí představení je interaktivní úvod a diskuse s diváky po představení. 
 
Délka představení 60 minut (+ diskuse a workshop – lze přizpůsobit konkrétním požadavkům)
Hrajeme na nové komorní scéně NDM – v Divadle „12“, vedle Divadla Jiřího Myrona, Čs.Legií 12, Ostrava
Termíny představení: 1.10., 2. 10. a 3.10. 2018, vždy od 10.00 

O PEJSKOVI A KOČIČCE
(pro MŠ a 1. – 3.ročníky ZŠ)
 
 

Hudební inscenace Operního studia Národního divadla moravskoslezského O pejskovi a kočičce zpracovává hravou formou hudebního divadla knihu Josefa Čapka a je určená dětem od čtyř do osmi let. Je jedinečná tím, že v ní hrají hlavní role děti.

V příbězích Jak si dělali k svátku dort, Jak si myli podlahu, Jak si pejsek roztrhl kaťata, Jak našli panenku, která tence plakala a O pyšné noční košilce uvidíte v rolích pejska a kočičky Matyáše Waldera a Johanu Habiballu. Spolu s nimi si hraje a zpívá pan spisovatel Josef Čapek (činoherec Michal Sedláček), který se postupně převtěluje i do dalších postav (zlý hladový pes, dešťovka a švadlena).
 
V podání členů dětského sboru uvidíte nejen další známé postavičky – zajíce, slepici, myši, opuštěnou panenku, noční košilky, andílky, – ale i zpívající kuchyňskou troubu nebo déšť a vítr. Právě svěží dětské hlasy jsou hlavním nositelem hudebního obsahu a dávají dílu radostný náboj a originální charakter.
 
Délka představení včetně workshopu 1 h 20 min
Hrajemena nové komorní scéněNDM – v Divadle „12“, vedle Divadla Jiřího Myrona, Čs.Legií 12, Ostrava
Termíny představení: 7.11. a 8.11.a 10. 12.  2018 v 9.30 a 11.30 
 
Ceny vstupenek:
studenti                                      à 80,- Kč
studenti ZTP                              à 40,- Kč
pedagogové a asistenti ZTP      à 40,- Kč
 
Bližší informace:
Daniela Klimešová, tel: 596 276 172, daniela.klimesova@ndm.cz
 
NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ
Čs. legií 148/14, 701 04 Ostrava – Moravská Ostrava
www.ndm.cz