Známá a oblíbená kniha Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce slaví letos 90. výročí svého vzniku. Rádi bychom toto kulaté výročí s pejskem a kočičkou oslavili při příležitosti Noci s Andersenem 2018. 
 
Ateliér pro děti a mládež společně s NDM se letos již počtvrté zapojí do celostátní literární akce Noc s Andersenem 2018. V pátek 23. 3. je pro dvacet dětí ve věku 6 - 8 let připravena v Divadle Antonína Dvořáka pohádková noc - noční dobrodružství v podobě her a soutěží rámované právě příběhy Pejska a kočičky.
 
Děti budou mít možnost navštívit prostory zákulisí divadla, do kterých se běžný divák dostane pouze zřídka: zkušebnu, baletní sál, jeviště,... Vyzkouší si také, jaké to je nocovat ve foyer divadla.
 
Program připravují divadelní lektorky NDM ve spolupráci s herci NDM.
 
Chcete, aby vaše dítě zažilo noc plnou neočekávaných překvapení a zároveň se podívalo do zákulisí divadla?
 
Přihlášky ke stažení ZDE
 
Přihlášky je možno zasílat do 5.3. na email: atelier@vasedivadlo.cz
 
Účastnický poplatek: 150 Kč (v ceně je program s herci a lektory, pitný režim a půlnoční občerstvení)
 
KAPACITA AKCE JE OMEZENA
 Za podporu akce děkujeme Domu knihy KNIHCENTRUM. 
 

Minulé ročníky:

2017
Ošklivé káčátko
31. 3. 2017 proběhlo v Divadle Antonína Dvořáka noční putování s Ošklivým káčátkem. Role Ošklivéo káčátka se zhostil herec činohry Vít Roleček. 
 
2016
Malá mořská víla
V roce 2016 se Noc s Andersenem konala 1. dubna a tématem se stalo 180. výročí napsání pohádky Malá mořská víla samotným Andersenem. Princem se letošním rokem stal Ivan Dejmal, princezna byla opět Lucie Končoková, čarodějnice David Janošek, hlavní roli malé mořské víly dostala Izabela Firlová. Oproti loňsku se Noc s Andersenem konala v Divadle Jiřího Myrona. 
 
2015
Nejkrásnější hádanka
V roce 2015 bylo hlavní téma sté výročí narození Jana Drdy. Naše Noc s Andersenem se tedy zaměřila na pohádku Nejkrásnější hádanka. Inspirovali jsme se jako knižní tak filmovou podobou. Celá noc se odehrála v Divadle Antonína Dvořáka.  Role chytrého Matěje se ujal Aleš Bilík, role princezny Rozmarýnky Lucie Končoková, dvorní dámy, kuchtičky si zahrály zaměstnankyně marketingu, PR a propagace NDM. V roli krále se představil produkční operety/muzikál David Velčovský.
 
 

Audio-video ukázky