VÝSTAVA KE 110 LETŮM DIVADLA ANTONÍNA DVOŘÁKA
 
 
Divadlo Antonína Dvořáka slaví 110 let od svého slavnostního otevření. Budova divadla a jeho okolí prošly za tu dobu mnohými změnami a rekonstrukcemi, které si touto výstavou v ulicích centra Ostravy připomínáme…
 
U příležitosti významného historického jubilea města Ostravy se ve spolupráci s městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz uskuteční také exteriérová výstava fotografií ke 110. výročí otevření budovy Divadla Antonína Dvořáka (Městského divadla). Výstava bude od 28. září 2017 rozmístěna v různých částech centra města tak, aby na ni mohl narazit prakticky každý. Autorem konceptu je výtvarník Jiří Šigut ve spolupráci s archivem Národního divadla moravskoslezského.
 
Pro Ostravany, kteří pomocí připravené mapy navštíví všechny části výstavy, je také připravena soutěž o vstupenky do divadla.
 
Jednotlivé části výstavy můžete zhlédnout na těchto místech:
1. Divadlo Antonína Dvořáka
2. Vegetariánská restaurace Burfi
3. Sokolská třída 356/9 (vedle prodejny metrážového textilu a galanterie)
4. Český rozhlas Ostrava
5. Reální 1859/4 (vedle Noy Café Ostrava)
6. Tyršova 1761/14 (vedle směnárny U Kudrny)
7. Tyršova 1775/28 (bývalá prodejna Husky, vedle suši baru „Sushi King“)
8. Centrum PANT
 
Doprovodná akce: Mezi divadlem a architekturou
Komentovaná procházka s historikem architektury Martinem Strakošem. Poznejte společně s námi historii a proměny okolí budovy Divadla Antonína Dvořáka a bezprostředního jádra Moravské Ostravy u příležitosti 110. výročí dokončení a zprovoznění této ostravské divadelní scény.
 
11. října 2017 v 16.30 hodin před Divadlem Antonína Dvořáka
 
Výstava je realizována za finanční podpory statutárního města Ostravy a městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz v rámci oslav 750. výročí první písemné zmínky o městě Ostrava.
 

  

Fotogalerie z komentované procházky -  Mezi divadlem a architekturou

    Foto: Martin Kusyn

 

 

 

        

  

 
ARCHIV AKCÍ