ATELIÉR – divadelní vzdělávání, kreativní setkávání 
- OTEVŘENO -
 (vstup do centra na rohu ulic Milíčova a Čs. legií)
 
V sobotu 20. října 2018 se otevřely návštěvníkům Národního divadla moravskoslezského zbrusu nové prostory Ateliéru – nového centra divadelního vzdělávání a kreativního setkávání. Posláním tohoto nového prostoru je hledat a vytvářet nové cesty k percepci i porozumění umění, s důrazem na umění dramatické. Besedy, přednášky, workshopy, inspirativní komorní představení, diskuse s umělci, činoherní studio nebo vhled do divadelního zákulisí  – to jsou jen některé aktivity, které Národní divadlo moravskoslezské ve spolupráci s Ateliérem pro děti a mládež již několik let pořádá. Nyní se naše možnosti rozrůstají a díky novému prostoru (na rohu Milíčovy ulice a tř. Čs. legií (bývalý nucený výsek) s nimi lze pracovat dlouhodoběji a koncepčněji se setkávat na d aktuálními inscenacemi a tématy, která v sobě nesou a která tvůrci i diváci společně objevují. Učme se je pojmenovávat, poukazovat na ně a kultivovat zároveň svou osobnost. Ve všech životních etapách, neboť aktivity Ateliéru jsou určeny široké veřejnosti od dětí a jejich rodičů přes pedagogy a studenty až po ty nejstarší. 
Přáli bychom si vytvořit zde pro vás přívětivé prostředí jakéhosi pomyslného inkubátoru, ve kterém existují podmínky pro pěstování kultury v nás  i okolo nás.
 
Do konce roku připravujeme
 
EDITH A MARLENE – 10. 11. 2018 v Divadle Jiřího Myrona (v rámci cyklu Než se zvedne opona)
17.00 – 18.00 „Rozumět muzikálu: rychlokurz muzikálového překladu“  workshop s dramaturgyní a překladatelkou Hanou Novákovou, která bude v letošní sezoně spolupracovat v NDM na muzikálu Thrill me nejen o tom, jak se různé typy muzikálu promítají v práci překladatele.
18.30 – 21.20 představení Edith a Marlene
21.30 – 22.00 komorní setkání  s Hanou Fialovou, představitelkou Edith
Přihlášky a informace na atelier@vasedivadlo.cz, upozorňujeme, že kapacita míst je omezená!
 
7. a 8. 11. v 9.30 a 18. 11. v 16.00: O PEJSKOVI A KOČIČCEDivadle „12“ (nová komorní scéna je součástí DJM, 50m od Ateliéru)
 
NOC DIVADEL 2018 – 17. 11. v Divadle „12“ a Ateliéru
18.00 – studentský happening Činoherního studia (tř. Čs. legií)
19.00 – inscenované čtení hry Tomáše Vůjtka ZÁPAS O GENERÁLA + beseda po představení a prohlídka divadelního zákulisí
 
ROMEO A JULIE, poselství lásky - 8. 12. 2018 -  v Divadle Jiřího Myrona (v rámci cyklu Než se zvedne opona nabízíme doprovodný workshop před představením a besedu s hlavními protagonisty po představení + zvýhodněné vstupné!)
Přihlášky a informace na atelier@vasedivadlo.cz, upozorňujeme, že kapacita míst je omezená!
 
O PEJSKOVI A KOČIČCE – 2. 12.  ve 14.00 a 16.00 a 10. 12. v 10.30  v Divadle „12“ 
 
VÁNOČNÍ  BAZAR – 16. 12. od 10 - 20.00 hodin Připravujeme pro Vás společně s umělci a zaměstnanci NDM celodenní kulturně-gastronomický program, při němž lze zakoupit i hezký dárek, čímž je možno přispět na dobročinné účely. Výtěžek z letošního ročníku věnujeme Mobilnímu hospicu pro děti a dospělé Ondrášek. Přijďte na šálek punče, zazpívat si koledy, vytvořit a vybrat si vánoční dárek v našem Ateliéru, podpoříte dobrou věc!
 
Chcete věnovat dárek do našeho dobročinného bazaru? Přineste jej v pátek 14. 12. přímo do Ateliéru.
 
Fotogalerie z otevření Ateliéru: