Předškolákům 

Pro předškolní děti jsme připravili komorní interaktivní divadelní představení Ferda Páv - slavný fotograf (hravá inscenace s loutkami na motivy veršů Ch. Morgensterna) a Červené klubíčko (inscenace, v níž se dětští diváci stávají i hlavními hrdiny dobrodružné noční výpravy). Hrajeme přímo v Ateliéru NDM, představení jsou určena uzavřeným třídním kolektivům.
Více informací ZDE.
 

Žákům a studentům

Je libo workshop či dramaturgický úvod před návštěvou divadelního představení? Rádi byste se po představení potkali s našimi herci? Nebo vás zajímají tajemství divadelního zákulisí? Pro vaši třídu připravíme program na míru! 
Více informací ZDE.
 
POVINNÁ ČETBA aneb INSCENOVANÝ TAHÁK K MATURITĚ
Více informací ZDE.
 

Inspirace pedagogům

Letní divadelní škola pro pedagogy 
Dvoudenní seminář o divadle a nabídce NDM pro školy (nejen) pro aktuální sezónu. Probíhá v přípravném týdnu, je akreditovaný MŠMT. Na programu jsou přednášky, workshopy, diskuse s umělci i odborníky a jiné netradiční zážitky (např. nocování ve foyer divadla :-)).  
Více informací ZDE. 
 
Sborník z mezinárodního sympozia v NDM Cesty ke spolupráci divadel a škol v českém a německém kontextu (10. - 11. 4. 2014). Sborník k nahlédnutí či ke stažení ZDE.
 

 
Kontakt pro školy:
Tereza Strmisková
divadelní lektorka NDM

+420 731 505 858

 

Projekty pro školy probíhají za podpory Statutárního města Ostrava a Ministerstva kultury. Děkujeme!