ZLATÉ ROUNO

Robert Graves

Premiéra 6.1.2001, 19:00 - Divadlo Antonína Dvořáka

Společná inscenace všech čtyř souborů NDM

Obsazení - Sezóna:
JasonTomáš Jirman
OrfeusMarek Holý
HeraklesDavid Viktora
PeriklymenusJan Fišar
AkastusMilan Kačmarčík
ArgusPetr Sýkora
AtalantaGabriela Mikulková
ButosZdeněk Kašpar
TifysVladimír Polák
MedeaPavlína Kafková
ApsyrtusFrantišek Strnad
AietesMiroslav Rataj
Zeus, ŘeditelVojtěch Kupka
Václav Živný
Hera, TlumočniceViktoria Mayfatova
Erika Šporerová
Afrodita, ThálieKateřina Hadrabová
Kateřina Hájovská
Marianna Pillárová
ErosFrantišek Večeřa
Zpěvák, vedoucí chóruPavel Kozel
Adolf Prymus
Mystérium, SfingaTamara Černá
Richard Kročil
EurydikaRadka Slatinská
Michaela Šmejkalová
HyppolitaDagmar Hlubková
HypsipyleOľga Bezačinská
Kněžka na BlahobytuAnna Pszczolková
Petra Richtrová
Ženy na BlahobytuKateřina Diváková
Jarmila Hašková
Andrea Krzystková
Jana Kurečková
Dagmar Matosová
Martina Monczková
Božena Stašková
Věra Procházková
Marie Majerová
Pavla Nogová
Medvěd, Tajemník krále Aieta, ČíšníkAlbert Čuba
Nymfy na Samothráké, Bojovníci dračích zubů, Kolchiďané, Trójané, Přírodní živlyAlena Burdová
Jaroslav Kopecký
Petra Kováčová
Taťana Malíková
Jana Tomsová
Irina Nazarenko
Milada Nováková
Suichi Otani
Filip Skála
Radka Slatinská
Michaela Šmejkalová
Karin Ulrichová
Veronika Vali
Vladimír Vašků
Roman Važík
Jana Zelenková
Klára Krejčířová
Lucie Gavroňová
Lenka Harazímová
Lukáš Kuřík
Gabriela Ličková
Egita Novikova
Radomil Trefný
Heroldi, Chór, Sirény, Trójané, KolchiďanéRudolf Bátrla
Aleš Burda
Tomáš Bátrla
Ludmila Dejmková
Marek Dihel
Elena Durajová
Stanislav Falcník
Bohumila Fišarová
Božidar Grigorov
Marián Hadraba
Kateřina Hadrabová
Petr Jonszta
Pavel Kozel
Ivo Kroček
Gabriela Lojková
Heda Luzarová
František Malina
Viera Malíčková
Anna Malířová
Olga Markelová
Blanka Morávková
Jaroslav Pavlásek
Tomáš Pícha
Adolf Prymus
Josef Rada
Jan Rychtář
Vlasta Straková
Martin Štolba
Ivana Tomášková
Ivan Tyrlík
Kateřina Uherková
Dagmar Urbanová
Jan Antošík
Celestýn Čapka
Anna Nitrová
Jana Foltýnová
Lenka Kralovanská
Marie Kyjonková
Kateřina Sluková
Anna Spyrczová
Alice Valterová
Eva Wojaczková
JasonTomáš Jirman
OrfeusMarek Holý
HeraklesDavid Viktora
PeriklymenusJan Fišar
AkastusMilan Kačmarčík
ArgusPetr Sýkora
AtalantaGabriela Mikulková
ButosZdeněk Kašpar
TifysVladimír Polák
MedeaPavlína Kafková
ApsyrtusFrantišek Strnad
AietesMiroslav Rataj
Karel Čepek
Zeus, ŘeditelVojtěch Kupka
Václav Živný
Hera, TlumočniceViktoria Mayfatova
Erika Šporerová
Afrodita, ThálieEva Dřízgová-Jirušová
Kateřina Hadrabová
Kateřina Hájovská
ErosFrantišek Večeřa
Zpěvák, vedoucí chóruPavel Kozel
Adolf Prymus
Mystérium, SfingaTamara Černá
Richard Kročil
EurydikaRadka Slatinská
Michaela Šmejkalová
HyppolitaDagmar Hlubková
HypsipyleOľga Bezačinská
Kněžka na BlahobytuAnna Pszczolková
Ženy na BlahobytuKateřina Diváková
Jarmila Hašková
Andrea Krzystková
Jana Kurečková
Dagmar Matosová
Martina Monczková
Božena Stašková
Věra Procházková
Marie Majerová
Pavla Nogová
Medvěd, Tajemník krále Aieta, ČíšníkMichal Stalmach
Nymfy na Samothráké, Bojovníci dračích zubů, Kolchiďané, Trójané, Přírodní živlyAlena Burdová
Jaroslav Kopecký
Petra Kováčová
Taťana Malíková
Jana Tomsová
Irina Nazarenko
Milada Nováková
Suichi Otani
Filip Skála
Radka Slatinská
Michaela Šmejkalová
Karin Ulrichová
Veronika Vali
Vladimír Vašků
Roman Važík
Jana Zelenková
Klára Krejčířová
Lucie Gavroňová
Lenka Harazímová
Lukáš Kuřík
Gabriela Ličková
Egita Novikova
Radomil Trefný
Heroldi, Chór, Sirény, Trójané, KolchiďanéRudolf Bátrla
Aleš Burda
Tomáš Bátrla
Ludmila Dejmková
Marek Dihel
Elena Durajová
Stanislav Falcník
Bohumila Fišarová
Božidar Grigorov
Marián Hadraba
Kateřina Hadrabová
Petr Jonszta
Pavel Kozel
Ivo Kroček
Gabriela Lojková
Heda Luzarová
František Malina
Viera Malíčková
Anna Malířová
Olga Markelová
Blanka Morávková
Jaroslav Pavlásek
Tomáš Pícha
Adolf Prymus
Josef Rada
Jan Rychtář
Vlasta Straková
Martin Štolba
Ivana Tomášková
Ivan Tyrlík
Kateřina Uherková
Dagmar Urbanová
Jan Antošík
Celestýn Čapka
Anna Nitrová
Jana Foltýnová
Lenka Kralovanská
Marie Kyjonková
Kateřina Sluková
Anna Spyrczová
Alice Valterová
Eva Wojaczková

Realizační tým

RežieRadovan Lipus
DirigentJan Šrubař
Autor písňových textůPavel Helebrand
DramaturgieMarek Pivovar
ScénaPetr Matásek
KostýmyEva Kotková
HudbaPavel Helebrand
ChoreografieIgor Vejsada
Libor Olšan
Asistent režieMiroslav Rataj
Asistent choreografieDana Muntágová
SbormistrJurij Galatenko
Josef Kostřiba
KorepeticeJana Hajková
Martin Marek
Lenka Živocká
Květa Millerová
Jiří Šimáček
Český překladMirko Pašek
DramatizaceMarek Pivovar
Asistent výtvarníka kostýmůKatarína Pivovarová
InspicientMarta Celárková
Libor Kuča
Dramaturgická spolupráceTereza Pogodová
Text sledujeVěra Kryšková
Hana Navrátilová

Představení

Inscenace není na repertoáru.

Fotografie z představení

Jan Fišar (Periklymenus)
Foto: Josef Hradil
Foto: Josef Hradil
Marek Holý (Orfeus)
Foto: Josef Hradil
Dagmar Hlubková (Hyppolita), David Viktora (Herakles)
Foto: Josef Hradil
Miroslav Rataj (Aietes), Pavlína Kafková (Medea), František Malina (Heroldi, Chór, Sirény, Trójané, Kolchiďané)
Foto: Josef Hradil
Foto: Josef Hradil
Tamara Černá (Mystérium, Sfinga)
Foto: Josef Hradil

Audio-video ukázky