LAZEBNÍK SEVILLSKÝ!!!

LAZEBNÍK SEVILLSKÝ!!!

Gioacchino Rossini

29.9.2017 v 18:30

Divadlo Antonína Dvořáka

Další termíny
24.10.2017 v 18:30
31.10.2017 v 18:30
15.11.2017 v 18:30

TAJEMSTVÍ

TAJEMSTVÍ

Bedřich Smetana

5.10.2017 v 18:30

Divadlo Antonína Dvořáka

Další termíny
7.10.2017 v 18:30
17.11.2017 v 18:30
24.11.2017 v 18:30

OTELLO

OTELLO

Giuseppe Verdi

19.10.2017 v 18:30

Divadlo Antonína Dvořáka

Další termíny
21.10.2017 v 18:30
25.10.2017 v 18:30
2.11.2017 v 18:30

HAMLET

HAMLET

Ambroise Thomas

28.10.2017 v 18:30

Divadlo Antonína Dvořáka

Další termíny
4.11.2017 v 19:00
11.11.2017 v 18:30

   

VEDENÍ OPERY

     
       
Hudební ředitel Tajemnice  Dramaturgyně Vedoucí produkce opery
Jakub Klecker Alena Golatová Eva Mikulášková Lucie Fojtíková
+420 777 557 931  +420 733 714 372 +420 723 824 476 +420 596 276 528, +420 731 155 863
jakub.klecker@ndm.cz alena.golatova@ndm.cz eva.mikulaskova@ndm.cz lucie.fojtikova@ndm.cz
       
       
Dirigent Dirigent Asistentka režie a inspicientka Vedoucí hudebního archívu
Robert Kružík Adam Sedlický Bohuslava Kráčmarová Michaela Hrabovská
      +420 596 276 421
       michaela.hrabovska@ndm.cz
       
     
Sbormistr      
Jurij Galatenko      
       

 

SOUBOR OPERY

     
Solisté opery

     
Eva Dřízgová-Jirušová Anna Nitrová Luciano Mastro Václav Morys
       
   
Jakub Kettner Martin Gurbaľ    
       
       
       

 

ORCHESTR OPERY

Koncertní mistři    
 
Vladimír Liberda – 1. koncertní mistr   Lucie Staňková – 2. koncertní mistr

 

 
řazeno zleva doprava, od spodní řady
Boleslav Gaš, Radmila Rašková, Soňa Bradačová, Petr Podraza, Michaela Hrabovksá, Petr Ptošek, Lucie Staňková, Vladimír Liberda, Alice Bubancová, Jana Polášková, Dalibor Pukovec, Petr Bubanec, Stanislav Strouhal, Vít Jančálek, Michal Höpfler.
 
Ilona Kučerová, Václav Hlosta, Iva Mojžíšková, Ludmila Urbanová, Mária Zezulková, Ivan Vričan, Zdeněk Smolka, Martin Šram, Milan Zajíc, Miloslav Habusta, Tomáš Socha, Jiří Ruta, Luděk Hrda, Vítězslav Mojžíšek, Jaroslav Podžorski, Jana Hercigová, Radka Hanousková, Dana Bosáková.
 
Hana Kuchyňová, Tomáš Farlík, Vladimír Veselý, Lukáš Krček, Jiří Šajtar, Pavel Švec, Jakub Klimánek, Michal Matys, Markéta Smitalová, Lukáš Brázdil, Ján Garláthy, Lubomír Konečný, Jakub Smeja, Tomáš Filip, Jakub Baran, Eduard Rakus, Jana Bednářová, Klára Fagová, Anna Matějková.
 

Asistent dirigenta, korepetitor
Jan Novobilský

Koreptitor
Jana Hajková, Ivana Hotárková 

První housle    
Vladimír Liberda – 1. koncertní mistr    Lucie Staňková – 2. koncertní mistr
Václav Hlosta, Jaroslav Podžorski, Jiří Ruta, Zdeněk Smolka, Irena Vítková, Milan Zajíc, Mária Zezulková

Druhé housle
Petr Ptošek – vedoucí skupiny 2. houslí
Michaela Hrabovská – zástupce
Václav Holek, Hana Kuchyňová, Iva Mojžíšková, Dana Strouhalová, Ludmila Urbanová

Violy
Boleslav Gaś – vedoucí skupiny viol
Tomáš Farlík – zástupce
Miloslav Habusta, Zbigniew Jezowicz, Pavel Kuzník, Vítězslav Mojžíšek

Violoncella
Radmila Rašková – 1. koncertní mistr violoncell
Luděk Hrda – 2. koncertní mistr
Ilona Kučerová, Tomáš Socha, Martin Šram

Harfa
Soňa Bradáčová

Kontrabasy
Ivan Vričan – vedoucí skupiny kontrabasů 
Vladimír Veselý – zástupce
Lumír Kavík, Lukáš Krček

Flétny
Alice Bubancová -  vedoucí skupiny fléten
Anna Matějková - zástupce vedoucího skupiny
Klára Fagová, Radka Hanousková

Hoboje
Jana Polášková – vedoucí skupiny hobojů
Tomáš Filip – zástupce
Dana Bosáková, Jana Hercigová

Klarinety
Dalibor Pukovec – vedoucí skupiny klarinetů
Eduard Rakus – zástupce
Jana Bednářová

Fagoty
Pavel Pražák – vedoucí skupiny fagotů
Petr Bubanec – zástupce
Jakub Baran 

Lesní rohy
Vít Jančálek – vedoucí skupiny lesních rohů
Markéta Smitalová – zástupce 
Lukáš Brázdil, Ján Garláthy, Michal Matys

Trubky
Michal Höpfler – vedoucí skupiny trubek
Jakub Klimánek – zástupce
František Adamík, Mojmír Blaštík

Pozouny
Stanislav Strouhal – vedoucí skupiny trombónů 
Martin Cupal – zástupce 
Lubomír Konečný, Jakub Smeja

Tuba
Miroslav Pecháček

Bicí nástroje
Petr Podraza – vedoucí skupiny bicích nástrojů
Pavel Švec – zástupce
Jiří Šajtar


OPERNÍ SBOR

   
řazeno zleva doprava od horní řady
Tomasz Suchanek, Jan Rychtář, Tomáš Bátrla, Jiří Halama, Vlastimil Nitschmann, Roman Vlkovič, Waldemar Wieczorek, Vít Habernal
 
Aleš Burda, Petr Němec, Martin Holík, Ivo Kroček, Ivan Tyrlík, Pavel Uskov, Siarhei Zubkevich, Petr Jonszta, Jaroslav Marek, Pavel Kozel, Petr Urbánek
 
Gabriela Lojková, Marta Tománková, Anna Chlebková-Szpyrcová, Bohumila Fišarová, Dagmar Urbanová, Andrea Dragounová, Klára Krejčí Curylová, Kateřina Svetlíková, Veronika Höpflerová, Tatiana Pituchová
 
Denisa Žídková, Ivana Ambrúsová, Hana Veselá, Ida Gaidošíková, Jurij Galatenko, Ivana Tomášková, Nikola Novotná, Lucie Dvořáková, Bohdana Šindlerová

  

Soprán
Ivana Ambrúsová, Lucie Dvořáková, Eva Gieslová, Andrea Jurčíková, Klára Krejčí Curylová, Pavla Morysová, Nikola Novotná, Bohdana Šindlerová, Denisa Žídková
Alt
Andrea Dragounová, Ida Gaidošová, Veronika Höpflerová, Anna Chlebková- Szpyrcová, Gabriela Lojková, Monika Onuferová, Tatiana Pituchová,  Ivana Tomášková, Dagmar Urbanová, Hana Veselá
Tenor
Tomáš Bátrla, Aleš Burda, Vít Habernal, Jiří Halama, Martin Holík, Filip Kasztura, Ivo Kroček, Petr Němec, Jan Rychtář, Pavel Uskov
Bas
Petr Jonszta, Pavel Kozel, Jaroslav Marek, Vlastimil Nitschmann, Erik Ondruš, Tomáš Pícha, Tomasz Suchanek, Ivan Tyrlík, Petr Urbánek, Roman Vlkovič, Waldemar Wieczorek, Siarhei Zubkevich

Archivář
Milan Kubíček

Nápověda
Hana Kluzová

 NAHORU

Audio-video ukázky