ZNEUCTĚNÍ LUKRÉCIE

ZNEUCTĚNÍ LUKRÉCIE

Benjamin Britten

22.2.2017 v 18:30

Divadlo Antonína Dvořáka

Další termíny
7.3.2017 v 18:30
30.3.2017 v 18:30
6.4.2017 v 18:30

LA TRAVIATA

LA TRAVIATA

Giuseppe Verdi

26.2.2017 v 16:00

Divadlo Antonína Dvořáka

Další termíny
18.4.2017 v 18:30
28.5.2017 v 10:30
4.6.2017 v 16:00

BRANIBOŘI V ČECHÁCH

BRANIBOŘI V ČECHÁCH

Bedřich Smetana

28.2.2017 v 18:30

Divadlo Antonína Dvořáka

Další termíny
12.3.2017 v 16:00
2.4.2017 v 15:00

BOUŘE

BOUŘE

Zdeněk Fibich

4.3.2017 v 18:30

Divadlo Antonína Dvořáka

Další termíny
14.3.2017 v 18:30
5.4.2017 v 18:30
14.5.2017 v 15:00

   

VEDENÍ OPERY

     
       
Hudební ředitel Tajemnice  Dramaturgyně Vedoucí produkce opery
Jakub Klecker Alena Golatová Eva Mikulášková Lucie Fojtíková
+420 777 557 931  +420 733 714 372 +420 723 824 476 +420 596 276 528, +420 731 155 863
jakub.klecker@ndm.cz alena.golatova@ndm.cz eva.mikulaskova@ndm.cz lucie.fojtikova@ndm.cz
       
       
Dirigent Sbormistr Asistentka režie a inspicientka Vedoucí hudebního archívu
Robert Kružík Jurij Galatenko Bohuslava Kráčmarová Michaela Hrabovská
      +420 596 276 421
       michaela.hrabovska@ndm.cz

 

SOUBOR OPERY

     
Solisté opery

     
Agnieszka Bochenek-Osiecka Eva Dřízgová-Jirušová Marianna Pillárová Anna Nitrová
       
Erika Štelbaská-Šporerová Luciano Mastro Václav Morys Jakub Kettner
       
   
Martin Gurbaľ Václav Živný    

 

ORCHESTR OPERY

Koncertní mistři    
 
Vladimír Liberda – 1. koncertní mistr   Lucie Staňková – 2. koncertní mistr

 

 
řazeno zleva doprava, od spodní řady
Boleslav Gaš, Radmila Rašková, Soňa Bradačová, Petr Podraza, Michaela Hrabovksá, Petr Ptošek, Lucie Staňková, Vladimír Liberda, Alice Bubancová, Jana Polášková, Dalibor Pukovec, Petr Bubanec, Stanislav Strouhal, Vít Jančálek, Michal Höpfler.
 
Ilona Kučerová, Václav Hlosta, Iva Mojžíšková, Ludmila Urbanová, Mária Zezulková, Ivan Vričan, Zdeněk Smolka, Martin Šram, Milan Zajíc, Miloslav Habusta, Tomáš Socha, Jiří Ruta, Luděk Hrda, Vítězslav Mojžíšek, Jaroslav Podžorski, Jana Hercigová, Radka Hanousková, Dana Bosáková.
 
Hana Kuchyňová, Tomáš Farlík, Vladimír Veselý, Lukáš Krček, Jiří Šajtar, Pavel Švec, Jakub Klimánek, Michal Matys, Markéta Smitalová, Lukáš Brázdil, Ján Garláthy, Lubomír Konečný, Jakub Smeja, Tomáš Filip, Jakub Baran, Eduard Rakus, Jana Bednářová, Klára Fagová, Anna Matějková.
 

Asistent dirigenta, korepetitor
Jozef Katrák, Jan Novobilský

Koreptitor
Jana Hajková, Ivana Hotárková 

První housle    
Vladimír Liberda – 1. koncertní mistr    Lucie Staňková – 2. koncertní mistr
Václav Hlosta, Jiří Ruta, Zdeněk Smolka, Irena Vítková, Milan Zajíc, Mária Zezulková

Druhé housle
Petr Ptošek – vedoucí skupiny 2. houslí
Michaela Hrabovská – zástupce
Václav Holek, Hana Kuchyňová, Pavel Kuzník, Iva Mojžíšková, Dana Strouhalová, Ludmila Urbanová

 Violy
 Boleslav Gaś – vedoucí skupiny viol
 Tomáš Farlík – zástupce
 Miloslav Habusta, Zbigniew Jezowicz, Vítězslav Mojžíšek, Dušan Ondruška, Jaroslav Podžorski

 Violoncella
 Radmila Rašková – 1. koncertní mistr violoncell
 Luděk Hrda – 2. koncertní mistr
 Ilona Kučerová, Tomáš Socha, Martin Šram

 Harfa
 Soňa Bradáčová

 Kontrabasy
 Ivan Vričan – vedoucí skupiny kontrabasů 
 Vladimír Veselý – zástupce
 Lumír Kavík, Lukáš Krček

 Flétny
 Alice Bubancová vedoucí skupiny fléten
 Klára Fagová, Radka Hanousková, Anna Matějková

 Hoboje
 Jana Polášková – vedoucí skupiny hobojů
 Tomáš Filip – zástupce
 Dana Bosáková, Jana Hercigová

 Klarinety
 Dalibor Pukovec – vedoucí skupiny klarinetů
 Eduard Rakus – zástupce
 Jana Bednářová

 Fagoty
 Pavel Pražák – vedoucí skupiny fagotů
 Petr Bubanec – zástupce
 Jakub Baran

 Lesní rohy 
 Vít Jančílek – vedoucí skupiny lesních rohů
 Lukáš Brázdil, Ján Garláthy, Michal Matys, Markéta Smitalová

 Trubky
 Michal Höpfler – vedoucí skupiny trubek
 Jakub Klimánek – zástupce
 František Adamík, Mojmír Blaštík

 Pozouny
 Stanislav Strouhal – vedoucí skupiny trombónů
 Martin Cupal, Lubomír Konečný, Jakub Smeja

 Tuba
 Miroslav Pecháček

 Bicí nástroje
 Petr Podraza – vedoucí skupiny bicích nástrojů
 Pavel Švec – zástupce
 Jiří Šajtar


OPERNÍ SBOR

   
řazeno zleva doprava od horní řady
Tomasz Suchanek, Jan Rychtář, Tomáš Bátrla, Jiří Halama, Vlastimil Nitschmann, Roman Vlkovič, Waldemar Wieczorek, Vít Habernal
 
Aleš Burda, Petr Němec, Martin Holík, Ivo Kroček, Ivan Tyrlík, Pavel Uskov, Siarhei Zubkevich, Petr Jonszta, Jaroslav Marek, Pavel Kozel, Petr Urbánek
 
Gabriela Lojková, Marta Tománková, Anna Chlebková-Szpyrcová, Bohumila Fišarová, Dagmar Urbanová, Andrea Dragounová, Klára Krejčí Curylová, Kateřina Svetlíková, Veronika Höpflerová, Tatiana Pituchová
 
Denisa Žídková, Ivana Ambrúsová, Hana Veselá, Ida Gaidošíková, Jurij Galatenko, Ivana Tomášková, Nikola Novotná, Lucie Dvořáková, Bohdana Šindlerová

  

Soprán
Ivana Ambrúsová, Lucie Dvořáková, Eva Gieslová, Andrea Jurčíková, Klára Krejčí Curylová, Pavla Morysová, Nikola Novotná, Bohdana Šindlerová, Denisa Žídková
Alt
Andrea Dragounová, Bohumila Fišarová, Ida Gaidošová, Veronika Höpflerová, Anna Chlebková- Szpyrcová, Gabriela Lojková, Monika Onuferová, Tatiana Pituchová,  Ivana Tomášková, Dagmar Urbanová, Hana Veselá
Tenor
Tomáš Bátrla, Aleš Burda, Vít Habernal, Jiří Halama, Martin Holík, Filip Kasztura, Ivo Kroček, Petr Němec, Jan Rychtář, Pavel Uskov
Bas
Petr Jonszta, Pavel Kozel, Jaroslav Marek, Vlastimil Nitschmann, Erik Ondruš, Tomáš Pícha, Tomasz Suchanek, Ivan Tyrlík, Petr Urbánek, Roman Vlkovič, Waldemar Wieczorek, Siarhei Zubkevich

Archivář
Milan Kubíček

Nápověda
Hana Kluzová

 NAHORU

Audio-video ukázky